Міносвіти Росії наказало 25 вересня у всіх школах провести пропагандистські уроки, присвячені 30-річчю Центральної виборчої комісії. Вчителі мають переконати школярів у нібито абсолютної об’єктивності та прозорості виборів у Росії. Для освітян розробили спеціальну методичку. Її автори наказують розповідати про виборчу систему федерації виключно у позитивному ключі, передає FREEДОМ.
Вибори у Росії демократичні, результати об’єктивні, а думка кожного враховується. Більше того, за 30 років роботи ЦВК Росії точність результатів голосування у федерації вийшла на найвищий рівень. Тільки так і ніяк інакше, згідно з кремлівською методичкою, педагоги повинні говорити про російську систему виборів на уроці “Розмови про важливе”.
“Сценарії уроків для всіх класів передбачають показ виступу голови ЦВК Елли Памфілової. Середнім та старшим класам також мають показати відео про 30-річчя ЦВК Росії. Також викладачам потрібно буде розповісти про те, що у більшості російських сімей існує традиція ходити на вибори всім разом, і показати відео про це”, — з публікації Telegram-каналу “Агентство”.
Позаурочний курс “Розмови про важливе” ввели в освітню систему федерації минулого року. Головна його мета — виховати лояльність до путінського режиму. Цього року центральною темою стали вибори у Росії. І недарма, впевнені експерти.
“Диктатура — це не про рейтинги, це про сприйняття суспільства. Путіну важливо, щоб після виборів більшість була впевнена, що він має народну підтримку. Ось для чого це все потрібне. Це відродження найгірших совкових практик, тому що у Путіна протягом 20 років вимивалися найкращі кадри та збереглися найгірші”, — каже Дмитро Гудков, російський опозиційний політик.
Кремлівська пропаганда в освітній системі — продовження радянських практик, вважають експерти. Адже школа та університет значною мірою формують мислення та погляди майбутніх виборців.
Ідеологічну обробку в Росії починають із дитячого садка. Школа, а потім і виш — чергові ступені цього процесу. З 1 вересня 2023 року у вузах федерації запровадили курс “Основи російської державності”. Студентам розповідають, що Росія об’єднує Європу та Азію, зберігає багатополярний та справедливий світ. Розпад СРСР описаний як геополітична катастрофа, а США — як імперія зла.
“Згадують укладачі “посібника” і російське вторгнення в Україну. Воно названо “заходами захисту своїх життєво важливих інтересів на українському напрямі”, який країни Заходу нібито використовували як “привід для загострення багаторічної антиросійської політики” та “розв’язування проти Росії гібридної війни”. Першокурсникам розкажуть, що ці “заходи щодо захисту життєво важливих інтересів “вписуються у “місію Росії”, яка полягає у “збереженні стабільності у світі”, — з публікації видання “Медуза”.
Особливо багато брешуть автори курсу про період правління Сталіна. Приміром, розповідають про так звані демократичні вибори в СРСР, а про сталінський терор, масові чистки та ГУЛАГ не згадують. Молодих людей намагаються переконати, що головне для російської людини — слухняність і самопожертва.
“І які уроки здобули юнаки та дівчата? Це уроки слухняності, нерухомо сидіти і слухатися, урок немислення, те, що можна не думати, уроки не кохання, уроки відторгнення”, — каже Рустам Курбатов, організатор онлайн-школи “Ковчег без кордонів”.
У посібнику автори наголошують на тому, що нібито історичний код російської нації — це готовність померти на благо батьківщини. Тим самим нормалізується практика Міноборони Росії щодо масового вбивства власного народу — так званих “м’ясних штурмів” на війні проти України. А ще ставиться знак рівності між поняттями “благо батьківщини” та “амбіції Путіна”.
Читайте також: Російська пропаганда робить все для того, щоб зруйнувати спроможність населення критично мислити — думка