Через невдачі на полі бою, західні санкції та дипломатичну ізоляцію Москва змушена просити допомоги у ненадійних партнерів, заявив голова Військового комітету НАТО Роб Бауер на щорічній конференції Альянсу на рівні глав оборонних відомств у Норвегії. У зустрічі взяли участь міністри оборони західних держав і країн Індо-Тихоокеанського регіону — Австралії, Нової Зеландії та Японії, повідомляє FREEДОМ.
Підтримка України та оборона Північноатлантичного альянсу — головні теми зустрічі керівників оборонних відомств країн-членів НАТО.
“Щодня ми захоплюємося нашими українськими військовими. Вони б’ються в безпрецедентній за масштабами війні. Підручники історії покажуть: Україна змінила сучасну війну. І щодня вони просуваються вперед. Кожен успіх — це ще один крок до перемоги”, — заявив голова Військового комітету НАТО Роб Бауер.
Москва втрачає окуповані російською армією території. А паралельно зазнає збитків через економічні санкції, упевнений голова Військового комітету НАТО.
“Уся Росія страждає під впливом економічних санкцій і дипломатичної ізоляції. Росія змушена співпрацювати з ненадійними гравцями, стаючи все більш залежною”, — звернув увагу Роб Бауер.
Він не сказав, кого саме вважає таким ненадійним гравцем, але його заява прозвучала за три дні після зустрічі президента Росії Володимира Путіна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина. Їхні переговори за зачиненими дверима тривали понад п’ять годин. Подробиці досягнутих домовленостей не розголошують. У Вашингтоні припускають, що КНДР постачатиме Росії значні партії боєприпасів в обмін на доступ до передових озброєнь і технологій.
“Зустріч у Росії лідера Північної Кореї Кім Чен Ина і президента Росії Путіна, ймовірно, призведе до того, що Північна Корея надасть Москві артилерійські снаряди радянських часів калібру 152 мм. Однак поки що не зрозуміло, в якій кількості і як скоро. Чи матиме це велике значення? Я ставлюся до цього скептично. Я сумніваюся, що це матиме вирішальне значення”, — висловив думку голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі на засіданні керівників Військового комітету НАТО.
Північна Корея не використовувала радянське озброєння з часів Корейської війни, а отже, у країні точно є велика кількість боєприпасів. За даними американської розвідки, на які посилається CNN, може йтися про десятки мільйонів артилерійських снарядів і ракет. Передача зброї з Північної Кореї в Росію буде порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН, підкреслили в Держдепартаменті США.
“Ми, звісно, активно застосовуємо наші санкції проти організацій, що фінансують військові дії Росії, і ми продовжуватимемо застосовувати ці санкції, і без вагань запровадимо нові в належному порядку”, — зазначив офіційний представник Державного департаменту США Метью Міллер.
У США обговорюють питання про постачання додаткового озброєння Україні. За словами голови Об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі, Київ, як і раніше, користується широкою двопартійною підтримкою в Конгресі. Раніше президент США Джо Байден запросив у американського парламенту понад 13 млрд дол. на додаткову військову допомогу Україні.
Читайте також: 6-денний візит Кім Чен Ина до Росії — події, підсумки, реакції (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки вкотре застерегли Північну Корею від передачі озброєння Росії. КНДР у такий спосіб стане співучасником злочинів Москви та вбивств українців.