Равликовий екобізнес: у Калиновому Харківської області відновлюють зруйновану армією РФ ферму з розведення молюсків (ВІДЕО) 

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Один удар реактивної системи залпового вогню “Град” знищив бізнес. У селі Калинове під Харковом у липні минулого року внаслідок атаки російської армії повністю згоріла ферма равликів і цех із виробництва косметики. Через щільність обстрілів на пожежу не змогли приїхати рятувальники. У результаті вогонь знищив нове обладнання, лабораторію, 1,5 т м’яса молюсків. Через рік, власники екоферми планують її відновити, отримавши компенсацію від держави, повідомляє FREEДОМ.

Петро Дрогальчук відмінно розбирається в молюсках. Чотири роки тому, разом із сім’єю, він купив у рідному селі Калинове корівник. Територію очистив, переобладнав і почав розвивати екобізнес за євростандартами. Вирішив розводити равликів. Пізніше відкрив цех із репродукції та косметики з муцину. Найпопулярніші равлики — хелікс асперса мюллер і максима-максима. Відрізняються вони розмірами та смужками на панцирі.

“Ми випускали креми, гелі для душу, скраби, сироватки. Дуже багато кремів для обличчя, для ліктів, для п’ят із муцином. Ми, напевно, першими в Україні стали добувати муцин і переробляти на 98% чистий порошок. Це виробляється зі слизу равликів. У нас є бельгійський і з Нідерландів сертифікат якості”, — розповів він.

Ферма не витримала широкомасштабної агресії РФ — 6 липня 2022 року російські війська з “Градів” обстріляли село. Один зі снарядів влучив в основний цех. За кілька годин згоріло все.

“Вигоріло все нове обладнання, щойно купили. Ось кілька тонн равликових панцирів згоріло”, — додав Дрогальчук.

Завдані збитки обчислюються мільйонами гривень. Від сімейного бізнесу залишилося лише кілька фотографій і баночок косметики.

“Сумно, не вистачає роботи. У нас село маленьке, без роботи всі. Були робочі місця, була якась надія на нас, на людей, що будуть працювати. І нам була б забезпечена старість, а тепер залишилися без нічого”, — сказала співвласниця фірми Наталя Дрогальчук.

Равликова ферма в Калиновому не єдине зруйноване підприємство. Унаслідок обстрілів російською армією знищено 80% житлових будинків та інфраструктури. Тепер тут немає школи, дитячого садка, також згоріло підприємство з перероблювання соняшнику. З 800 жителів Калинового до повномасштабного вторгнення під час активних бойових дій у Харківській області тут залишалося лише 40 осіб.

“10 цивільних у нас загинули внаслідок цих бойових дій і двоє військових”, — розповіла староста села Калинове Людмила Коваль.

Після контрнаступу українських військ у Калинове почали повертатися місцеві жителі. У селі відновили електро- та газопостачання. Очікується ремонт водонапірної башти та відновлення амбулаторії.

Жителі, чиє житло постраждало під час бойових дій, подали документи для компенсацій за програмою “єВідновлення”. Дрогальчуки також мають намір відновити свою ферму. І вже готують для цього нове покоління равликів.

Читайте також: Ольгине на Херсонщині відновлюють після деокупації: як допомагають сусідні регіони (ВІДЕО)

Прямий ефір