У Нью-Йорку стартувала 78-а сесія Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН). Лідери 140 країн зібралися, щоб обговорити головні світові проблеми. Заявлена тема нинішніх дебатів — відновлення довіри та глобальної солідарності. Мета — до 2030 року забезпечити мир, процвітання, прогрес і стійкість для всіх. Зокрема, однією з ключових тем обговорення є війна Росії проти України, повідомляє FREEДОМ.
Президент США Джозеф Байден у своїй промові на ГА ООН також порушив тему війни Росії проти України. Він заявив, що всі країни повинні протистояти “чистій агресії” Росії щодо України і звернувся до світових лідерів із закликом підтримати Україну в цій боротьбі. Байден стверджує, що світ має надіслати чіткий сигнал президенту Росії Володимиру Путіну про те, що він не зможе пережити Захід.
“Уже другий рік Генеральна асамблея ООН ухвалює резолюцію щодо мирного врегулювання конфлікту в зв’язку з жахливою війною, провокацією Росії проти свого сусіда України. Як і всі інші держави, США хоче, щоб ця війна припинилася, але ніхто не хоче припинити цю війну більше, ніж Україна. Ми найактивнішим чином підтримуємо Україну в тому, що стосується дипломатичного врегулювання цієї кризи, для забезпечення міцного миру. Але лише на Росії лежить відповідальність за цю війну, лише у Росії є можливість негайно припинити цю війну”, — заявив президент США.
Також на засіданні Генасамблеї виступив президент Польщі Анджей Дуда. Він заявив, що його країна добре пам’ятає жахи Другої світової війни, тому цілком підтримує Україну, її суверенітет і територіальну цілісність. Дуда впевнений, що Путін не доб’ється нічого у війні Росії проти України.
“Ось чому ми прекрасно розуміємо трагедію України краще, ніж будь-яка інша країна у світі. А також трагедію інших країн, які зіткнулися з жахами війни. Коли було розв’язано війну проти України, Володимир Путін хотів відновити Російську імперію, хотів розділити світ і зробити так, щоб Європа постійно залежала від його сировини. Але він нічого не домігся. І я повністю впевнений, що ніколи більше нічого не доб’ється”, — сказав президент Польщі.
Розкритикував війну Росії проти України і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він назвав вторгнення Росії до України порушенням Статуту ООН, заявивши щорічним зборам світових лідерів, що війна “викликала хвилю жаху”.
“Усе починається з рішучості виконати закріплену в Хартії обіцянку миру. Однак замість того, щоб покласти край війні, ми спостерігаємо сплеск конфліктів, переворотів і хаосу. Коли країни порушують ці зобов’язання, вони створюють світ, де відсутня безпека для всіх. Перший доказ — це вторгнення Росії до України. Війна, що порушує Статут Організації Об’єднаних Націй і міжнародне право, знищила людські права. Сім’ї, які зазнали насильства, розлучені, а діти — травмовані. Надії та мрії розбиті”, — заявив Гутерріш.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала на ГА ООН ухвалити резолюцію проти Володимира Путіна через агресивну війну проти України. Про це вона заявила перед зустріччю зі своїми колегами з ЄС на полях Генасамблеї. Міністерка наголосила, що російський президент атакує не лише європейський мирний порядок, а й Статут ООН.
“Не дивлячись на всі кризи в цьому світі, ми повинні не тільки просувати Статут ООН, особливо в ці дні, а й відстоювати його разом. Статут — це наш мир, наше страхування життя в усьому світі”, — акцентувала Бербок.
Президент України прибув до Нью-Йорка напередодні ввечері. Це другий його візит до США від початку повномасштабного російського вторгнення. До цього в грудні 2022 року він відвідував Вашингтон, виступав у Конгресі США і зустрічався з президентом Байденом. Одразу з аеропорту Зеленський поїхав до українських військових, які проходять лікування та реабілітацію у США.
Читайте також: У Нью-Йорку Зеленський зустрівся з президентами ПАР і Кенії