Цієї ночі, 17 вересня, російські окупаційні війська намагалися обійти системи протиповітряної оборони України, завдаючи чергового удару. Російські ракети “гуляли” повітряним простором над Україною. Метою атак були сільськогосподарські потужності. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.
“У зв’язку з атакою була дуже складна ситуація, тому що ворог намагався знайти способи обійти системи ППО, максимально ефективно впливати на вразливі місця і намагався у своєму пріоритеті тримати зернові напрямки, сільськогосподарські потужності, сільськогосподарські площі. І фактично ракети, які мали дуже складний маршрут впродовж усієї атаки, дуже довго злагоджувався їхній рух, фактично гуляли всією територією України”, — поінформувала вона.
За інформацією Гуменюк, як наслідок було допущено кілька влучань, і вони припали якраз по сільськогосподарських площах, і зокрема було пошкоджено одне зі сховищ зерна.
“На щастя, там зерна не було в такій кількості зосереджено, як це зазвичай відбувається. Проте руйнування самого зерносховища — конкретна атака по сільськогосподарських потужностях, і знову ворог намагається акцентувати свою увагу на тому, що Україна — це неповноцінний зернотрейдер, це нездатність забезпечити безпеку і нездатність функціонування портової інфраструктури”, — сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”.
Своєю чергою українські захисники намагаються розгадати задуми противника.
“Тому що головне завдання ППО у всіх її проявах: і війська Повітряних сил, і зенітно-ракетних комплексів, і мобільних вогневих груп — маневр забезпечення максимального захисного фону. Там, де можуть слідувати повітряні цілі, тобто і баражувальні боєприпаси, такі як Shahed-131/136, і ракети”, — пояснила Гуменюк.
Вона акцентувала, що Росією ракети давно не використовувалися в повітряному просторі України.
“Очевидно, що ворог накопичував ці потужності. І повітряні ракетоносії, такі як Ту-95, які були використані цієї ночі, досить давно не підіймалися в небо, щоб атакувати. Тобто стратегічна авіація певний час була пасивна і намагалися вони зрозуміти для себе способи захисту для місць її базування, і можливість ураження. Тобто вони розуміли, що Україна, використовуючи далекобійне озброєння, зараз є досить небезпечним партнером у такому поєдинку, і те, що були вражені цілі в Криму, серйозно стримувало активність стратегічної авіації. Проте вони її застосували. І витримавши таку паузу, вони, вочевидь, використовуватимуть ракетне озброєння”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”.
Нічний час російські окупанти використовують для того, щоб тероризувати глибші, тилові регіони — Одеську, Миколаївську області.
“І сьогоднішня картина, яка формується з раптових атак ворога, свідчить про те, що навіть такі застосування озброєння, як раптова атака тактичною авіацією, підіймають авіацію з Криму або тимчасово окупованих територій частини Херсонської, Запорізької областей, намагаються запускати ракети, якими загрожують безпосередньо прифронтовим територіям”, — додала Наталя Гуменюк.
Читайте також: 10 крилатих ракет та 6 “Шахедів” випустила росармія по Україні вночі — що відомо про атаку та наслідки