Зустріч президента РФ Володимира Путіна і глави КНДР Кім Чен Ина показала всьому світу, що диктатори, які перебували в ізоляції, мають тенденцію до зближення. І насправді це серйозний дзвінок для цивілізованого світу. Таку думку сьогодні, 15 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
“З одного боку Кім Чен Ин може дати сигнал Заходу, що давайте далі домовлятися, можливо, це в темі підтримки Сполученими Штатами Південної Кореї. Але, тим не менш, свої прикладні завдання з Росією він розв’язуватиме з погляду доступу до технологій, авіаційних технологій, технологій побудови супутників, і продовольства, нафтопродуктів і того, що сьогодні необхідно північнокорейській економіці. Тому тут буде гра. Але тут не потрібна була зустріч Путіна і Кім Чен Ина, наприклад, у питанні озброєння. Як сказав Буданов, зброя і так передається, 122 мм, 152 мм”, — сказав він.
Політолог наголосив, що санкції мають бути як один з інструментів впливу на Північну Корею.
“Ми і так пам’ятаємо, що санкційний режим там запроваджено від 2006 року через ракетну ядерну програму. Але ми повинні розуміти, ризик сьогодні і питання не тільки у співпраці Росії та Північної Кореї. А питання про те, що Росія і Китай, була заява, що відмовляються від санкцій проти Північної Кореї. А ті санкції були введені Радою безпеки ООН. Відповідно, це подальше руйнування йде вертикалі безпеки в усьому світі. Тому це дуже серйозні дзвіночки, які виходять далеко за межі Північної Кореї”, — вважає Чаленко.
Нагадаємо, Кім Чен Ин і Володимир Путін зустрілися на космодромі “Східний” в Амурській області РФ 13 вересня.