Путін зустрівся з Кім Чен Ином — підсумки переговорів (ВІДЕО)

Зустріч Володимира Путіна та Кім Чен Ина. Фото: Известия

Росія і Китай відмовляються підтримувати санкції проти КНДР за розвиток ядерної та ракетної програми, які запроваджувалися Радою безпеки ООН. Про це заявив Сергій Лавров після зустрічі президента РФ Володимира Путіна і глави КНДР Кім Чен Ина. За словами міністра закордонних справ Росії, обмеження “ухвалювали в зовсім іншій геополітичній обстановці”. При цьому офіційний Пекін заяву Лаврова поки не прокоментував, повідомляє FREEДОМ.

Кім Чен Ин і Володимир Путін зустрілися на космодромі “Восточный” в Амурській області. Після двогодинних переговорів делегацій і офіційного обіду диктатори усамітнилися для бесіди тет-а-тет. Аналітики припускають: Путін і Кім Чен Ин обговорили передачу Москві північнокорейської зброї в обмін на військові технології для Пхеньяна.

“Отже, ці запаси, про які сурмили так довго, путінські більшовики, це всього лише фігура мови, і тому їм потрібні, нехай кособокі снаряди, що не завжди літають і не завжди вибухають, але вони потрібні. І тут виходить вигода взаємна, насправді. Просто в глобальному плані раніше такого взагалі могло не статися. Можна було уявити, що Північна Корея повернулася до Путіна, б’є чолом і просить щось. А от навпаки кілька років тому це було важко уявити”, — зазначив політолог Олег Лісний.

Те, що путінська Росія змушена шукати союзників в особі північнокорейського лідера, — добрий знак для України, впевнені експерти. Адже розв’язавши повномасштабну війну, Путін став рукоподаваним лише серед глав країн-ізгоїв, таких як Північна Корея, Іран і Білорусь.

“Путін випадає з клубу політичної вищої ліги та спускається далеко навіть уже не в першу. Для Заходу — ще один сигнал про те, що зараз відбувається або на завершальному етапі перебуває формування антизахідної осі, яка базується на таких автократах, диктаторах, як їх можна назвати, як лідер Північної Кореї, Росії, того ж Китаю, Ірану. У них основа — це те, що вони обложена велика фортеця, і всі протистоять Заходу”, — пояснив Олег Лісний.

Про протистояння колективному Заходу говорив після зустрічі з Путіним Кім Чен Ин. За його словами, Росія нібито піднялася на священну боротьбу для захисту свого суверенітету і захисту своєї безпеки на противагу гегемоністичним силам. Крім того, обидва диктатори заявили, що готові співпрацювати далі.

“Тут немає жодної економічної складової. Просто Північна Корея — країна-ізгой, тому що вже всі санкції введені й це країна, яка не має доступу нікуди, ні на які ринки, тому для них цінно мати кооперацію з Росією”, — звернув увагу інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса.

Співпраця з КНДР обірвала для Росії останні нитки, які колись пов’язували її з країнами Заходу. Об’єднання держав аналітики називають викликом для цивілізованого світу. У США вже готують відповідь. У Держдепартаменті заявили, що стежитимуть за результатами зустрічі лідерів РФ і КНДР і готові запровадити нові санкції в разі, якщо обидві країни підуть на чергове порушення обмежень щодо передачі зброї.

“Усі санкції, які болючі для російського ВПК, уже введено, тому навряд чи варто очікувати якихось додаткових санкцій. Тут уже в тому-то й річ, що це союз двох країн-ізгоїв, яким нема чого боятися. Це як зустрілися дві самотності. Вони можуть кооперуватися між собою, не боячись якихось значних нових санкцій, оскільки всі санкції вже введені”, — зауважив Сергій Фурса.

Сумнівною є і вигода від такої співпраці для самих країн-ізгоїв. Експерти припускають, що північнокорейські боєприпаси можуть бути настільки неякісними, що використовувати їх буде небезпечно для життя самих російських солдатів.

Читайте також: Росія хоче від Північної Кореї зброю, а КНДР від РФ — ядерні технології, — Курносова

Нагадаємо, політолог Дмитро Васильєв вважає, у разі якщо керівник Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ин ухвалить рішення постачати в Росію зброю, необхідно застосовувати нові санкції проти КНДР і РФ.

Прямий ефір