Тактика Збройних сил України (ЗСУ) просування малих піхотних груп і забезпечила хоча й повільне, але впевнене просування лініями оборони російських окупантів. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
Так він прокоментував слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, що для ворога стало несподіванкою, що ЗСУ змогли прорвати першу лінію оборони. За її словами, перша лінія оборони, смуга забезпечення були настільки потужними, настільки добре і міцно укріпленими, що друга лінія оборони росіян турбувала набагато менше, і тепер це може зіграти з ними злий жарт.
“Ворог будував ці лінії з надією максимально убезпечити себе і насамперед сухопутний коридор, який російські окупанти використовують, і цілеспрямовано над яким працювали, зокрема й для розв’язання насамперед своїх військових завдань. Але потрібно зазначити, що цей комплекс ліній оборони виник у зв’язку з тим, що у противника дуже малий простір для маневру на цьому напрямку і відсутність природних перешкод, які б допомогли противнику закріпитися на цій території, і з тим, щоб убезпечити себе від подальшого виникнення такої ситуації, коли вони будуть змушені ретируватися”, — сказав Рябих.
У будь-якому разі, уточнив експерт, історія показує, що хоч би якою укріпленою не була лінія, хоч би як її не будували з надією, що її не прорвуть, однаково знаходили в усі часи способи для того, щоб проривати будь-які лінії.
“Тут ЗСУ застосували всі можливі засоби, щоб використовувати особливості і місцевості, і особливості цих побудованих ліній, і особливості наявних сил і засобів. І для цього і була змінена й тактика. Коли противник вибудовував ці лінії, розраховував на такі шаблонні дії, зокрема які сам вів на інших напрямках. І було розраховано на те, що наступатимемо з величезною кількістю техніки і з тим самим підходом байдужості до власних військовослужбовців, але тут не треба забувати, що саме подолання цієї лінії — не самоціль, бо зараз поряд із тим, що працюють передові підрозділи з продавлювання оборони противника, інакше її не назвеш, тому що йде повільне, але впевнене просування із застосуванням тактики мобільних підрозділів, зокрема вдаючись до засобів обману противника, коли можуть напрямки удару мінятися, і тут все віддається тактичному рівню”, — розповів він.
Разом із цим, за інформацією експерта, йде знищення і підрозділу противника, і його резервів, і його лінії постачання в глибині оборони.
“І на третій лінії, де противник концентрує передові підрозділи, і тут якраз і вирішується основне завдання будь-яких збройних сил — знищення потенціалу противника. І це два паралельні процеси, які залежать один від одного. У підсумку має бути створено ситуацію, коли у противника не залишиться потенціалу для забезпечення живучості ліній, що розташовані безпосередньо на лінії зіткнення. І цьому може сприяти і паралельне знищення резервів. Тому що вже зараз видно, що противник змушений перекидати резерви з одного напрямку на інший і видихається поступово в цьому нерівному протистоянні”, — каже Рябих.
На його думку, пробиття коридору в один момент може поставити під загрозу оперативного оточення велике угруповання противника, що перебуває на тому самому лівому березі Дніпра.
“І цьому угрупованню не буде нічого залишатися робити, як шукати шляхи до відступу, і там тільки один шлях. Але вже за характеристикою тих ударів, які проводяться зараз, ми бачимо, що ті ж самі шляхи до відступу для противника на територію Криму можуть бути перекриті в будь-який момент. Цьому може сприяти й отримання Україною якихось нових видів озброєння, які дозволять завдавати ударів на більшу глибину, ніж зараз ми це маємо”, — резюмував Валерій Рябих.
Читайте також: Сили оборони мають успіх на двох напрямках, на фронті — понад 30 бойових зіткнень за добу, — Генштаб ЗСУ
Нагадаємо, як сказав військовий аналітик Олексій Гетьман, коли Сили оборони України звільнять місто Токмак Запорізької області, російські окупанти втратять основну логістичну артерію для постачання свого угруповання на півдні. Адже залізниця, яка пролягає саме через Токмак, а далі — на Джанкой, живить кримське та південне угруповання російської армії.