Росія будь-якої миті може повернути свої війська на територію Білорусі, тому плацдармом для сухопутного вторгнення республіка залишається. Плани повторити наступ на Київ у російського командування можуть існувати, однак цей напрямок добре зміцнений, у постійній готовності перебувають українські війська. Про це сьогодні, 12 вересня, сказав військовий оглядач Денис Попович у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ, коментуючи виведення російських військ із Білорусі.
“Білорусь була і залишається плацдармом для вторгнення на територію України. Наразі війська РФ йдуть або практично вже пішли, але вони можуть бути повернуті у будь-який час. Тому говорити про те, що Білорусь вмиває руки, я не поспішав би. Однак на сьогодні загроза сухопутного вторгнення з території Білорусі є мінімальною, якщо не брати до уваги дії диверсійних груп, які можуть заходити на нашу територію, у тому числі з білоруського напрямку”, — прокоментував гість ефіру.
Він також виключив участь білоруських військ у нападі на Україну, зазначивши, що Лукашенко минулого року мав для цього зручні моменти, якими він не скористався.
“Якби Лукашенко горів бажанням вступити у війну проти України безпосередньо, не служити плацдармом для розміщення російських військ, не допомагати Путіну озброєнням, не ремонтувати його техніку, а саме вторгнутися, він би давно це зробив”, — вважає Попович.
На думку гостя ефіру, білоруський диктатор навпаки всіма силами намагався цього уникнути, і зараз його маневри принесли йому успіх.
“Наразі ситуація настільки змінилася, що маневри Лукашенка, які він робив, щоб не брати участі у цьому вторгненні, — він постійно маневрував, робив усе, щоб максимально віддалити остаточне розв’язання цього питання — принесли йому успіх. Не в останню чергу завдяки його ролі у врегулюванні недозаколоту Пригожина… Зараз він фактично володіє ситуацією. Іти на поводу у Путіна для того, щоб робити безпосередньо агресивні дії проти України, я думаю, йому немає жодного сенсу”, — наголосив військовий оглядач.
Гість ефіру вважає, що Лукашенку сьогодні набагато важливіше зосередиться на внутрішньому порядку денному.