Більшість ув’язнених, які воювали з приватною військовою компанією (ПВК) “Вагнер”, не має навичок мирного життя та праці. Натомість до кримінальних навичок їм додався ще й військовий досвід. На територію Росії повернулося близько 22-25 тис. таких осіб. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила директор фонду “Русь сидящая” Ольга Романова.
“Частина “елітних” бійців із ПВК “Вагнер” залишається в Африці, вони переходять в інші приватні військові компанії. Ув’язнені, які воювали з “Вагнером”, їх звільнилося близько 22-25 тис., — вони в Росії…”, — сказала вона.
Вона зазначила, що спочатку повернення ув’язнених не планувалося Кремлем. Але там не могли передбачити конфлікт між ватажком “вагнерівців” Євгеном Пригожиним і Міноборони РФ.
“Передбачалося, що на українському фронті всі просто поляжуть, що їх не треба буде випускати всередині Росії. Ці ув’язнені абсолютно загублені люди. Вони були втрачені і до посадки. Це маргінали, люди, у яких дуже слабкі соціальні зв’язки або їх немає взагалі. У них є кримінальна звичка, звичка сидіти у в’язниці, — у багатьох не по одній, а по дві або по три “ходки”. І крім глибокого синдрому пенітенціарного, до того ж ще синдром військовий”, — наголосила Романова.
Вона акцентувала, що ув’язнені не володіють навичками мирного життя, праці або сімейних стосунків. Їхній досвід зводиться до насильства, грабежів і злочинної діяльності.
“Єдина “нормальна” робота, яка в них була в житті, де вони отримували гроші, — це війна. І вони до цього звикли. І вони продовжать займатися цим на волі. І саме тому більшість “вагнерівців” просто повернуться назад до в’язниці”, — підсумувала Ольга Романова.
Читайте також: “Військовий інструмент путінської Росії”: Британія планує визнати ПВК “Вагнер” терористичною організацією (ВІДЕО)
На думку журналіста та члена команди Олексія Навального Дмитра Нізовцева, на загал влада Кремля не каже, що причетна до смерті засновника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина, але всіляко своїми діями та заявами натякає на це. Можна вважати, що цим у Кремлі пишаються.