Партнерство України та Японії стане глобальним прикладом захисту життя та створення нових можливостей для народів. Про це наприкінці 563-ої доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.
“Щойно провів зустріч із міністром закордонних справ Японії та представниками японського бізнесу. Про нашу стійкість. Про відновлення й розвиток. Енергетика, транспорт, розмінування, соціальна сфера, створення нових робочих місць в Україні — представив конкретні напрями, де можемо зробити більше разом”, — сказав він.
Важливими напрямками у співпраці Зеленський відзначив телекомунікації, захист інформації, захист інфраструктури, “зелену” енергетику, машинобудування та аграрний сектор.
“Упевнений, що наше партнерство — України та Японії — стане глобальним прикладом. Прикладом, як треба захищати життя й створювати нові можливості для народів. Для вільних народів”, — заявив він.
Президент зауважив, що важливим результатом перемовин стали безпекові гарантії для України.
“Домовилися розпочати підготовку двостороннього документа з Японією щодо безпекових гарантій. Уже працюємо зі Сполученими Штатами, з Великою Британією, з Канадою. Тепер — із Японією”, — повідомив він.
Цими ж днями відбувся візит спікера парламенту України Руслана Стефанчука в Японію, на саміт голів парламентів “Великої сімки” (G7).
“Є сильна декларація саміту. Були важливі зустрічі. Чітка підтримка України й потужні сигнали про те, що вся українська територія має бути очищена від російських військ, і лише це відкриває дорогу до справедливого й надійного миру. Окремо хочу відзначити аудієнцію в Його Величності Імператора Японії — спікери парламентів “сімки”, спікер українського парламенту, президентка Європейського парламенту. Дуже символічно. І багато говорить про те, чого ми досягли. Всі разом. Кожен і кожна, хто б’ється заради України, хто працює заради України”, — наголосив Зеленський.
Сьогодні він провів і засідання Ставки верховного головнокомандувача.
“Стійкість — ключове питання. Передусім наша енергетична стійкість. Те, що потрібно зробити перед зимою, і те, що вже зроблено. Детальні звіти урядовців, керівників енергетичних компаній”, — сказав він.
“Звичайно, був військовий компонент. Наша розвідка. Чітко усвідомлюємо, що російське зло теж готується до зими — готується нести страждання. І кожен зараз у державному секторі та в місцевій владі повинен зробити все можливе, а коли потрібно, то й неможливе, щоб Україні вдалося вистояти зимою та зберегти повну функціональність”, — зазначив президент.
Протиповітряна оборона (ППО), підготовка енергетики, соціальної системи, відповідні пакети підтримки від партнерів — усі посадові особи та командувачі мають чіткі завдання, наголосив Зеленський.
“Керівники обласних адміністрацій звітуватимуть щоденно про підготовку, кожен день увечері — звіт для уряду, Офісу. Міністру внутрішніх справ доручено по максимуму підготувати сектор ДСНС — не лише те, що стосується безпосередньої роботи Служби з надзвичайних ситуацій, а й чіткого інформування людей про те, як буде забезпечений захист”, — сказав він.
“І я хочу подякувати партнерам — маємо чергову домовленість, Україна отримає більше “Гепардів” для захисту нашої саме енергетичної мережі. Але мобілізуємо всі сили. Щоб збільшити ще й постачання різних систем ППО і сам фізичний захист обʼєктів”, — повідомив президент.
За словами Зеленського, вже багато років у другу суботу вересня в Україні відзначають свій день одночасно дві професійні спільноти — це День фізичної культури і спорту та День українського кіно.
“І подібних збігів у нашому календарі надто багато. День юриста і День художника. День будівельника і День працівників ветеринарної медицини. Є збіги професійних днів і днів пам’яті. Зокрема, наступного року, у травні, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу збігається з Днем науки. Очевидно, що є багато неприпустимих змішувань сенсів. Деякі професійні спільноти відзначають свій день ще за радянськими лекалами…. Власне, я доручив уряду України, відповідним державним інституціям переглянути всю цю систему державної уваги й оновити її справедливо й логічно”, — проінформував він.
Наприкінці звернення президент подякував всім, хто приносить Україні спортивні перемоги, тренує українських спортсменів та навчає дітей правильної спортивної міцності.
“Й зараз — це надзвичайно важливо — додає українську спортивну інфраструктуру, відповідний досвід наш спортивний, досвід фізичної культури до нової системи реабілітації, до системи відновлення українців і українок після поранень”, — сказав він.
Також президент подякував всім працівникам та працівницям української кіногалузі.
“За кожне єднання емоцій, яке наші люди, дорослі й діти, зараз відчувають, дивлячись українське кіно, український серіал, українську документалістику. Нація, яка має власне сильне й емоційне кіно, матиме і свою впевнену долю в цьому світі, свої мрії та власне бачення життя. Слава всім, хто посилює Україну! Дякую всім, хто б’ється заради нашої держави та хто здобуває Україні потрібні результати! Слава Україні!”, — наголосив Володимир Зеленський.
Читайте також: Саміт G20 стартує в Нью-Делі — центральні теми зустрічі лідерів (ВІДЕО)
Як повідомлялося, до України сьогодні, 9 вересня, прибув голова Міністерства закордонних справ Японії Йошімаса Хаяші. Це перший візит дипломата до Києва від початку повномасштабного вторгнення Росії.