Українські надводні дрони — серйозна проблема для РФ, росіяни не мають засобів протидії, — Коваленко

SeaBaby. Фото: ssu.gov.ua

Українські морські надводні дрони для Росії — це серйозна проблема. Російські окупанти не мають повноцінних ефективних засобів протидії вже українським засобам впливу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, те, що росіяни спробували захиститися баржами, це, швидше за все, після того, як вони побачили презентацію підводного дрона “Марічка”.

“Вирішили створити якийсь бар’єр при виході з Чорного моря в Азовське море. А як можна такий бар’єр створювати, якщо цей маршрут має підтримуватися постійно навіть в інтересах країни-окупанта Росії. І є відповідні проходи. Баржами все закрити неможливо”, — каже Коваленко.

Також оглядач прокоментував інформацію, що в морських надводних дронах є технологія, коли він заходить уже на ціль, то штучний інтелект віддає управління людині-оператору, який може обрати, припустімо, в якійсь затоці певний корабель за розмірами або його конфігурацією.

“Що ж до контурів, до того ж за відповідних умов. Ми всі бачили, як росіяни намагалися змінювати контури своїх бойових кораблів Чорноморського флоту, спотворюючи їх, наприклад, загальний контур, залишаючи таким сіруватим, а посередині створюючи якийсь глибоко чорний колір. Складалося таке враження, що це ніби, якщо здалеку дивитися, то чорний колір, він сприймається краще, і корабель здається меншим. Якщо це фрегат, то створюється враження, що це якийсь корвет. Але в тому-то й річ, що вночі за відповідного освітлення, хай як би ти не був перефарбований, все одно твої контури залишаються незмінними. І це, в принципі, є їхнім таким вразливим місцем, що і дає змогу підвищити ефективність використання надводних дронів саме в нічний час доби”, — пояснив він.

Щодо протидії вогневим ураженням, то це винятково те озброєння, яке є в росіян на тих кораблях, які вже атакуються.

“Безпосередньо в цей період часу, або використання авіації, ударні вертольоти як варіант. Але ми бачимо, що ударні вертольоти не завжди встигають вилітати на перехоплення таких безекіпажних катерів, надводних дронів”, — зазначив Коваленко.

Читайте також: Функція розпізнавання і штучний інтелект — відмінності українських і російських БпЛА пояснив Коваленко

Нагадаємо, як заявив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко, Україна за допомогою інноваційних засобів контролює акваторію Чорного моря, показавши всьому світу, що для захисту своїх територій не обов’язковий великий морський флот. Україна стала новатором з використання надводного роботизованого флоту для захисту своїх акваторій.

Прямий ефір