Ураження цілей у Росії на дальності до 1,5 тис. км — більше не проблема. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексій Данілов в ефірі “Українського радіо”. Україна тривалий час працює над власною ракетною програмою та виробництвом безпілотників. Фахівці модернізують зброю, розробляють нові зразки, розвиває Київ і власне виробництво озброєнь, повідомляє FREEДОМ.
Яскраві кадри випробування нової розробки українського військово-промислового комплексу секретар РНБО днями опублікував на своїй сторінці в соцмережі. Як повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України, ЗСУ наразі тестують далекобійну та високоточну зброю, наголошуючи на технологічності та високій точності.
“У нас немає такої розкоші, як завалювати територію Росії різним мотлохом. Ця зброя надзвичайно якісна. Я думаю, ворогові має бути приємно, що такі сучасні розробки летять на його територію. Зрештою, вони ж на щось розраховували, коли нападали на Україну. Тому, так, високоточне, високоефективне”, — схарактеризував нові розробки представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі марафону “Єдині новини”.
Досягненням українського ВПК називає видання The Drive модернізацію ракетного комплексу “Нептун”. РК-360 МЦ “Нептун” призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, а також десантних, танкодесантних кораблів та транспортників. Запуск крилатої ракети “Нептун” можливий з різних типів носіїв: берегових комплексів, кораблів або літаків.
Україна працювала над перетворенням “Нептуна” на зброю, яку можна використовувати для наземних атак. А для цього комплексу потрібна нова система наведення. Джерело видання The Drive повідомило, що українським фахівцям вдалося розробити систему GPS-наведення, яка здатна доставити “Нептун” у заздалегідь визначене місце.
“Я запускав кілька ракетних програм з усіма нашими службами, з розвідкою. Просував максимально. Ми випускали різні ракети та випускаємо. Ми випускаємо “Нептуни”, “Стугни”, “Корсари”. Кількість просто не можу сказати. Це не вдесятеро більше, ніж до війни. Це просто колосальні цифри, які постійно на фронті, яких постійно потребують, схвалюють наші військові, і їм хочеться ще більше. Але ви навіть не уявляєте, скільки ми виробляємо”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Британська розвідка нещодавно припустила, що раніше зняті з озброєння радянські С-200 Україна тепер використовує як наземні балістичні ракети. Ракета комплексу С-200 важить понад 7 тонн, довжиною понад 10 м, з вагою бойової частини близько 220 кг, радіусом дії до 250-300 км та високою швидкістю. Щоб використовувати комплекси проти наземних цілей, Україні довелося б переробити ракети із класу “земля-повітря” на клас “земля-земля”. У цьому випадку потенційний радіус дії С-200 проти наземних цілей, ймовірно, міг би бути більшим, ніж проти повітряних. Офіційно військове командування України використання модернізованих ракет С-200 не підтвердило.
До кінця року Україна налагодить власне виробництво критично важливих для армії снарядів калібру 155 мм. Про це в інтерв’ю The Wall Street Journal сказав міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин. Техніка натовського зразка виробляється в Україні поки що в рамках пілотних проєктів у співпраці з міжнародними партнерами.
“Ми з цими компаніями працюємо системно вже кілька років, особливо останній рік у плані компонентів до наших передових технологій. Це ті ж ракети, це безпілотники, це нові самохідні установки, і особливо важливо — радіолокаційні системи. Це постійна робота з більш ніж 50 такими компаніями — американськими, британськими, німецькими, італійськими, іспанськими, польськими, чеськими та іншими”, — заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
За час повномасштабної війни з Росією Україна зробила потужний ривок у виробництві дронів. Наразі максимально прискорено їх ухвалення на озброєння та створено структуру для проведення швидких випробувань безпілотників на завадостійкість. Восени в Україні відбудеться перший форум оборонних індустрій.
Читайте також: БпЛА, морські дрони, снаряди: розвиток українського ВПК під час війни оцінив аналітик