Британська компанія BAE Systems відкрила офіс в Україні для виробництва гаубиці L119 калібром 105 мм натовського стандарту. Експерти вважають, що Україна може стати потужним хабом для ремонту та виробництва різних видів продукції цієї компанії. Крім того, така співпраця дасть змогу пришвидшити процес переходу озброєння ЗСУ від радянського до натовського. Детальніше — у матеріалі FREEДОМ.
Нові угоди між Міноборони України, Міністерством стратегічних галузей промисловості та BAE Systems дадуть змогу компанії безпосередньо співпрацювати з українськими партнерами, плануючи виробляти на території країни легкі польові гаубиці калібром 105 мм. Це поширена зброя, що стоїть на озброєнні майже 20 країн, включно з Великою Британією та США.
“Ми високо цінуємо, що приватні компанії в цей час відкривають свої офіси в нашій країні. Насамперед, це дуже важливий сигнал підтримки нашого народу, українських громадян. Ми готові стати великим регіональним хабом для ремонту та виробництва різних видів продукції компанії BAE Systems і зацікавлені в більш глобальних відносинах, ніж ті, що є зараз”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Своєю чергою, генеральний директор BAE Systems Чарльз Вудберн заявив, що компанія хоче допомогти Україні на шляху до перемоги у війні і сподівається, що обладнання працюватиме належним чином.
Британська транснаціональна BAE Systems — виробник броньованих бойових машин Bradley, бронетранспортерів, самохідних гаубиць Paladin і Archer, танків Challenger і багато чого іншого.
“Можемо припустити, що компанія використовуватиме на різних умовах потужності нашого державного сектору оборонної промисловості, потім, можливо, розгортатиме свої. Те, що в нас робитимуть гаубиці L119 калібру 105 мм і M777 — це, безумовно, позитивно, тому що ми зможемо наблизитися до того, щоб повністю замінити радянську артилерію на натовську”, — зазначає військовий експерт Іван Кирицький.
Велика Британія є ключовим постачальником оборонної продукції для України. ЗСУ вже використовують зброю від BAE Systems — артилерійські системи, а також танки Challenger. Також було підписано рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин і виробництва нових легких гармат L119.
“Захід на роботу до України корпорації BAE Systems — це стратегічна історія, розрахована на кілька років мінімум. Насамперед цей процес охопить переструктурування нашої оборонної промисловості в такий спосіб, щоб ми могли виробляти справді весь необхідний цикл озброєнь, тому що BAE Systems виробляє не тільки гармати, а й компоненти для винищувачів і ракети Storm Shadow”, — акцентує Киричевський.
Сьогодні Україна випускає ракет і снарядів у кілька разів більше, ніж до 24-го лютого 2022-го року. З моменту повномасштабного вторгнення Росії країна зробила потужний ривок у виробництві дронів.
Фінляндія починає вивчати можливість виробництва власної бронетехніки в Україні, а німецький концерн Rheinmetall хоче розгорнути завод із виробництва бронетехніки. Водночас компанія Baykar з Туреччини вже будує в Україні підприємство, що випускатиме БпЛА “Байрактар”.
Читайте також: Український ударний потенціал дронами доповнюється ракетною зброєю — це серйозне досягнення, — Романенко