Зерно — специфічний продукт, який не може бути замінений чимось іншим. Україна годує 500 млн людей у світі своїм зерном. Від можливості Україні продавати своє зерно залежать життя. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.
За його словами, країни з низьким рівнем доходу, зокрема країни Африки, чітко розуміють, що будь-якими способами має бути відновлена можливість постачання Україною — чорноморський “зерновий коридор”.
“І це чітко розуміє і президент Туреччини Ердоган. І ось чому внутрішня преса називає цей український чорноморський коридор “зерновим коридором виживання”, віддаючи належне своєму президенту Ердогану. Тому, на мій погляд, Ердоган намагатиметься розв’язати питання [на зустрічі з Путіним], пов’язане з відновленням роботи нашого власного чорноморського коридору, який працював і раніше”, — сказав Устенко.
На думку радника, спроби створити якусь альтернативу зерновій ініціативі все ж таки все одно нічим не увінчаються з цілої низки причин. Основна — не тільки те, що Росія видає крадене українське зерно за своє, а й те, що і можливості Росії, попри декларованість, що вона сама в змозі нагодувати світ, у реальності не відповідають дійсності.
“Плюс не варто забувати й те, що в моєму розумінні, Росія точно не намагається розв’язати якесь економічне завдання. В цьому випадку як сама ж і намагається декларувати, говорячи про те, що вона замістить Україну на світовому зерновому ринку. Ні, те що вони хочуть, вони помилково вірять у концепцію керованого хаосу. У їхньому розумінні, якщо Україна не має змоги доставляти зерно на світовий ринок, починаються проблеми з голодом, а проблеми з голодом призведуть до проблем, пов’язаних зі здоров’ям населення, не тільки зі смертями, а й зі здоров’ям, насамперед, у найбідніших країнах світу, епідемії, які можуть циркулювати. Вони думають, що це відновить серйозні такі моменти, пов’язані зі світовою міграційною кризою. Вони думають, що можуть це використати у своїх інтересах”, — резюмував Олег Устенко.
Читайте також: Субсидування експорту зерна з України пропонує єврокомісар — деталі
Нагадаємо, на думку політолога Ігоря Рейтеровича, є тільки два варіанти, чим можуть завершитися майбутні перемовини президентів Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і Росії Володимира Путіна.