У Харкові відкрили Центр ветеранського розвитку — це проєкт Міністерства у справах ветеранів України, до якого долучився Харківський національний університет ім. Каразіна, а також місцева влада, активісти та волонтери. Новий центр має стати своєрідним освітнім хабом, куди в будь-який час зможуть прийти військовослужбовці, які побували на фронті, та здобути новий фах, щоб далі розвиватися і реалізовуватися в цивільному житті, повідомляє FREEДОМ.
Основний напрямок роботи центру — профорієнтація та освітня підготовка. Фахівці університету Каразіна, на базі якого відкрили центр, створили авторську програму підготовки так званого “помічника ветерана”.
“Ми готувалися. Була підготовлена за цей час нашими науковцями окрема програма — спеціальна програма підготовки ветеранів, помічників ветеранів. Тобто це особи, які надаватимуть консультативні послуги ветеранам і перебуватимуть і в органах державної влади, і в місцевих громадах, і на підприємствах, і в усіх державних і приватних інституціях”, — розповів проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету Каразіна Анатолій Бабічев.
Щодо безпосередньо самих українських захисників, які хочуть, повернувшись із фронту, здобути нову професію або соціально-правову та психологічну допомогу, то для них університет розробив понад 200 спецкурсів.
“Сьогодні є відповідні контакти — це і електронна пошта, і сторінка на сайті університету, куди можна звернутися по допомогу, консультацію, можливо, записатися на існуючі вже сертифіковані курси та програми”, — додав Бабічев.
Михайло має дві вищі освіти — інженер-механік та економіст. Хотів продовжувати навчання й далі, але завадила війна. З 24 лютого 2022 року він пішов добровольцем у спецпідрозділ “Кракен”. Новостворений центр — можливість для військових реалізувати себе в цивільному житті вже зараз і після перемоги України.
“Після перемоги особисто я планую подорожувати, розвиватися, розширювати свій кругозір, і такі центри допоможуть військовим у цьому напрямку. Розвиток. Я вважаю, що ми дійшли до того етапу, що ми зобов’язані після нашої перемоги розвиватися особисто та розбудовувати нашу країну, і показати всьому світові, що недарма була ця підтримка нам”, — вважає боєць спецпідрозділу Kraken Михайло.
Центр ветеранського розвитку — це один із прикладів спілкування однодумців. Коли військові, які прийшли сюди, побачать таких самих, як вони, побратимів і зможуть обговорити всі питання тією мовою, яку зрозуміють тільки ті, хто був поруч на передовій, вважають у Міністерстві у справах ветеранів України.
“Хлопці та дівчата, у вас є можливість у Харкові на базі університету Каразіна отримати допомогу та підтримку серед таких, як ви. І вам тут дійсно допоможуть. І вам тут дійсно нададуть усе, що вам цікаво. І вам тут дійсно створять максимально зручні умови, щоб ви переорієнтувалися і в цивільному житті далі були справді потрібні”, — заявила заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита.
Новий центр ветеранського розвитку вже сьомий за рахунком. Крім Харкова, подібні хаби вже відкрито в Києві, Миколаєві та Львові. Міністерство у справах ветеранів України поставило перед собою мету створити подібні заклади в усіх великих містах України.
Читайте також: Україна піклується про своїх ветеранів і прагне надати їм усі види підтримки: принципи політики героїв (ВІДЕО)