Персональні санкції, які запроваджуються щодо громадян РФ, — це цілий набір обмежень. Росіяни відчувають їхню дію. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.
За його словами, перше традиційне обмеження — це заборона в’їзду на територію тієї країни, яка вводить санкції. Другий вид обмеження — заморожування активів цієї конкретної особи на території країни, яка вводить санкції.
“І плюс до цього це не просто заморожування, умовно кажучи, яхт, заводів, пароплавів тощо. Це, в принципі, заморожування й обмеження участі в управлінні будь-якими активами. Тобто людину практично виривають з її нормального бізнес-оточення з усіма наслідками, що випливають звідси”, — уточнив Бураковський.
Щодо дії санкцій на росіян, експерт навів приклад.
“Ми ведемо в нашому інституті спеціальний Telegram-канал, і нещодавно ми там опублікували дуже цікаве повідомлення. Сьогодні у великих компаніях серед так званих олігархів і не тільки олігархів почалося просто змагання зі зміни своєї біографії. Вони намагаються скрізь, де тільки можна написати, що вони не мають стосунку до Росії. Мається на увазі, до якихось російських злочинів чи до російських політиків, що вони все життя займалися чесним бізнесом. Частина сторінок біографії відповідним чином викреслюється. І це говорить про те, що, напевно, вони відчувають те, що санкції безпосередньо на них діють”, — розповів він.
Бураковський нагадав, що сьогодні в зарубіжних банках заморожено приблизно 300 млрд дол., що належать Центробанку Росії, російському уряду та іншим державним структурам. Але те, що стосується персональних санкцій, ці цифри дещо менші, зазначив він.
“Є різні оцінки. Знову-таки це дуже складний процес. Спеціальна група саме по боротьбі з тіньовими доходами або тіньовими схемами російських олігархів і їхніх представників, і корумпованих осіб, сьогодні в країнах нашої антиросійської коаліції заморожено грошей приблизно на 58-60 млрд дол. Це досить великі гроші і це не всі гроші. Є деякі оцінки, за якими гроші російських олігархів і не тільки доходять за кордоном десь приблизно до 100 млрд, але знову їх потрібно шукати. І це вже дуже непростий такий технічний процес. Якщо є завод, там усе зрозуміло, ми його взяли, заарештували, закрили, запечатали, ніхто на ньому не працює. А ось рахунки — це цілий бізнес, як ховати гроші не тільки від санкцій, а й насамперед від податкових органів”, — резюмував голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.
Читайте також: Привіт для всіх російських олігархів: Захід запровадив нові санкції проти мільярдерів Фрідмана та Авена (ВІДЕО)
Нагадаємо, як заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, Захід продовжує роботу над новими пакетами санкцій проти РФ. Сфера охоплених ними галузей економіки країни-агресора розширюватиметься. Також було введено низку санкцій проти Білорусі.