На сьогодні не існує повноцінної юридичної бази для того, щоб завершити передачу російських коштів Україні. Європейські партнери часто говорять про підготовку законодавства, але про конкретні кроки передачі активів Україні не йдеться. Про це сьогодні, 26 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Американці діють дещо більш активно, найбільш ефективно в цьому напрямку. Канада ще в серпні минулого року ухвалила відповідне законодавство, що дозволяє їй це робити. Але коли ми говоримо, наприклад, про європейський континент, тут ситуація набагато складніша. Усі процеси пов’язуються з рішеннями судів відповідної юрисдикції, що автоматично витягує розв’язання цих проблем у дуже тривалий термін. Тобто, якщо ми підходимо з точки зору європейської юрисдикції та судової практики, то це десятиліття. Природно, це нікого не може влаштувати”, — сказав він.
Пендзин зауважив, що порушували пропозиції, наприклад, використовувати для України доходи від заморожених активів, які отримують на сьогоднішній момент ті банки, в яких містяться суверенні активи Центробанку Росії.
“Крім усього іншого, обговорювалося питання про те, щоб передати Україні податки від цих доходів. Теж такий варіант. Але поки питання суверенних активів залишаються відкритими, вони, природно, вимагають відповідних рішень судів. А ось, скажімо, вторинні критичні доходи, пов’язані з цими активами, наприклад, прямі доходи та податки на ці доходи, вони можуть бути зсунуті та використані”, — пояснив економіст.
Він звернув увагу, що активи Центробанку Росії захищені імунітетом.
“Формально для багатьох країн це є якимось стримувальним фактором, попри те, що Російська Федерація реально порушила величезну кількість норм міжнародного права, здійснивши агресію в Україні”, — додав Пендзин.
Економіст висловив думку, що перспективи юридичних змін і перспективи вирішення питань, пов’язаних із передачею Україні заморожених активів, мають місце бути.
“Я думаю, що питання рано чи пізно буде вирішено і буде знайдено юридичні шляхи для вирішення цієї проблеми”, — констатував він.
Читайте також: Активи знерухомлені до відшкодування збитків: як РФ буде розплачуватися за війну проти України (ВІДЕО)
Нагадаємо, за матеріалами СБУ заарештовано активи російських олігархів майже на 190 млрд грн, для понад 4 тис. компаній РФ введено санкції через причетність до фінансування збройної агресії проти України.