Російські окупанти не припиняють обстрілювати Донеччину: вбивають та калічать дітей і дорослих, знищують їхні оселі та майно. Святогірськ —колись курортне місто — росіяни також не пощадили. Але коли українська армія його звільнила, населений пункт почав відновлюватися і життя там потроху налагоджується, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
“Зранку російські війська обстріляли околиці Краматорської громади, пошкоджено приватні будинки. Також посеред ночі під удар окупаційних військ потрапив населений пункт Прелесне Черкаської громади — пошкоджено ферму. Унаслідок обстрілів одного мирного жителя було вбито, ще чотирьох поранено. Насправді обстріли Донецької області, як і моєї рідної Луганської області, відбуваються щодня. Російські війська зганяють свою злість за невдалі спроби штурму на мирних жителях”, — сказала вона.
Святогірськ — курортне місто Донецької області — торік 3 місяці перебував в окупації, і зараз тут можна наочно побачити наслідки приходу “русского мира”.
Голова міської військової адміністрації Святогірська Володимир Рибалкін показує будівлю міськради, де російські військові намагалися облаштувати свій штаб.
“Ви ж бачите, дуже багато залишилося наскельних малюнків після росіян, які намагалися тут зробити штаб собі. А ось ці назви це, найімовірніше, бурятські річки, якісь населені пункти, тому що штурмували Святогірськ бурятські підрозділи. Можемо побачити теж подібні цитати, які вони залишили… Ну, може, хотіли залишити слід, хоч щось, але нормальні люди залишають культуру, творять, а це руйнування, наскельні малюнки”, — сказав Рибалкін.
12 вересня 2022 року українські війська змогли деокупувати Святогірськ. Сьогодні місто вже намагається відновлюватися і оживати. Тут досі немає централізованого водопостачання та водовідведення — полагодити не можуть через сильні пошкодження та відсутність доступу до квартир, мешканці яких покинули місто. Але місцева влада готує Святогірськ до зими.
“Зараз ми працюємо максимально з міжнародними організаціями, щоб видати людям теплі речі, матраци, ковдри, калорифери. Їх вони вже отримали, власне, ще навесні. А зараз інформуємо, що люди мають можливість отримувати субсидію на електрику, встановити зональні лічильники. Тобто з цим проводиться постійна робота. Я сподіваюся все-таки, що люди будуть звертати увагу на свою безпеку і будуть у принципі евакуюватися, тому що лінія фронту не змінилася. Якщо є невизначеність, то необхідно виїжджати в шелтер, виїжджати в підготовлені місця. Вони є на території України, вони є за кордоном, тому що багато людей і організацій намагаються допомогти Донецькій області. Тому реальна можливість виїхати є”, — сказав Рибалкін.
Зараз у Святогірську живуть близько тисячі людей. У місті є безкоштовні душові, пральні, щодня люди отримують безкоштовні гарячі обіди.
Читайте також: Повернутися до звичного життя: у Святогірську встановили санітарний модуль із пральними машинами та душем (ВІДЕО)