Російські окупанти починають готувати свої екіпажі кораблів до протидії морським дронам ЗСУ. Роботу посилили після ударів по Севастополю, які були влітку і в жовтні 2022 року. Про це сьогодні, 21 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
За його словами, у Росії морські екіпажі постійно готують до боротьби з підводними силами, такі навчання існують десятки років.
“На кожному кораблі під час стоянки на якорі охоронні пости встановлюються вздовж периметра корабля. Там перебувають матроси, у яких є стрілецька зброя, у них можуть бути гранати. Можливо, проводиться встановлення додаткових кулеметів, як варіант, будуть ставити кулемети в районі одного містка, будуть виділятися додаткові засоби спостереження”, — розповів Риженко.
Експерт зауважив, що команда, яка займатиметься охороною суден від морських дронів, складається з 10-12 осіб.
“Вона цілодобово несе спостереження, особливо коли корабель перебуває десь у дрейфі або на якорі, тому що це найвразливіший час для корабля. Але ми бачили, що на “Оленегорському гірнику” така вахта не неслася, ніхто не спостерігав. Плюс ми знаємо, що останнім часом на кораблі Чорноморського флоту почали ставити додаткові кулемети, приварювати верстати прямо до палуби й артилерію калібру 20-30 мм. Це системи, які дають змогу в ручному режимі, а деякі навіть за використання якихось дистанційних засобів управління виявляти і знищувати малорозмірні швидкі цілі на невеликих дистанціях — до 3 км. Безпілотники можуть рухатися зі швидкістю близько 60 км/год, це швидкість, на якій їх можна з такої високої швидкісної зброї вразити”, — пояснив він.
Читайте також: Атаки на Кримський міст будуть тільки частішати — про варіанти розвитку подій розповів Коваленко
Нагадаємо, до тактики України ведення морського бою із застосуванням надводних дронів росіянам постійно потрібно адаптуватися, оскільки сама по собі ця техніка еволюціонує і вдосконалюється.