Війна Росії проти України негативно вплинула на світові продажі російської зброї. РФ втрачає свої позиції в цій сфері, повідомляє FREEДОМ.
У Росії стартував міжнародний військово-технічний форум “Армія-2023”. Організатори обіцяють показати відвідувачам також і трофейну натівську техніку. Це далеко не перша виставка, присвячена гордості так званим озброєнням у РФ.
Утім, наразі першістю в цій сфері Кремль поступився Франції.
“З 2018 по 2022 рік частка Франції в глобальній торгівлі озброєннями зросла до 11% відсотків із 7,1% у попередній чотирирічний період. Такі дані Стокгольмського міжнародного дослідницького інституту миру SIPRI. За той самий період частка Росії в міжнародній торгівлі зброєю знизилася з 22% до 16%”, — йдеться в публікації видання “Голос Америки”.
Слідом за російським ВПК змінилося місце в глобальному рейтингу і російської армії.
На думку міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, друге місце змінилося щонайменше десятим. А для країн Заходу низька боєздатність армії РФ стала справжнім шоком.
“Ми були дійсно здивовані такою низькою боєздатністю різних родів військ. Так, Росія має великі збройні сили, вони можуть тисячами просуватися на східному фронті в Україні. Але загалом, якщо порівнювати зі Збройними силами НАТО, це вже не друга армія світу, а десь там наприкінці десятки, якщо дивитися глобально”, — сказав Анушаускас.
Виробництво новітнього російського озброєння більшою мірою залежить від імпортних компонентів. Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, кількість і якість продукції, що виготовляється, істотно знизилася від санкційного тиску ключових союзників України — США, Великої Британії та Європейського Союзу. Тому в хід ідуть старі запаси. З найбільшої в Росії бази законсервованої військової техніки з початку повномасштабної війни було знято зі зберігання майже половину радянської бронетехніки. Так, з бази “Вагжаново” в Бурятії розконсервували 40% наявних радянських танків і бойових машин, повідомляє видання The Moscow Times.
“У середньому ми можемо говорити, що російська військова машина дедалі більше і більше переходить саме на резервні варіанти, на використання старої радянської техніки. Потрібно розуміти, що Росія має замкнутий цикл виробництва і відновлення цієї техніки. До початку широкомасштабної агресії Росія тільки на “Уралвагонзаводі” могла виробляти до 30 танків на місяць, а після початку вторгнення в Україну — 20 танків”, — зазначив військовий експерт Сергій Грабський.
Військовий потенціал України більш сучасний, ніж у Росії, але зброї потрібно ще більше, вважає президент Польщі Анджей Дуда.
“Сьогодні українці воюють проти Росії, захищаючи свою незалежність, суверенітет, свободу і власну територію… Вони захищають себе самі. Ми посилаємо їм зброю. Чому? Тому що ми хочемо підтримати їх у захисті їхньої власної території. І під “ми” я маю на увазі не тільки нас, поляків. Це ми — американці, ми — французи, ми — англійці, ми — німці, ми — весь демократичний світ”, — сказав Дуда в інтерв’ю The Washington Post.
На сьогодні Росія на фронті використовує всі резерви, що залишилися, впевнені експерти.
“Зараз вводяться не просто резерви, а стратегічні резерви, крім яких просто більше вже нічого немає. Тільки лише потрібно оголошувати мобілізацію. Росія вичерпує можливості з утримання оборони. Отже, в якийсь момент вона завалиться”, — заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
У Російської Федерації є можливості виробляти боєприпаси, але ресурси, що витрачаються, кінцеві. Тому влада Росії всіляко шукає підтримки серед країн-союзників, як-от Північна Корея та Іран.
Читайте також: Росія знімає озброєння зі зберігання: у якому воно стані (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що російська армія відчуває дефіцит військової техніки та зброї. Кремль має намір довго воювати проти України, але ресурси його військової машини вже на цьому етапі потребують поповнення. Таку думку висловлюють українські та закордонні аналітики, спираючись на дані розвідок і поведінку агресора на полі бою.