Репресії щодо противників путінського режиму не варто розглядати окремо від процесу заохочення тих, хто здійснює репресії. Це — два симптоми однієї тяжкої хвороби. Таку думку висловив російський правозахисник та журналіст, член Ради новоствореного Центру захисту прав людини “Меморіал” Олександр Черкасов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Режим вибудовує свій кістяк зі злочинців, з тих, хто пов’язаний із режимом кров’ю, пов’язаний тим, що для нього немає виходу — лише до сусідньої камери. І водночас із цією безкарністю для своїх — покарання для невинних, для політичних опонентів. Не можна карати у кримінальному порядку політичних опонентів. У жодній нормальній країні цього немає. Якщо є політичні в’язні — це симптом тяжкої хвороби”, — каже правозахисник.
На його думку, ця конструкція надає режиму стійкості.
“Режим стоїть на покаранні для невинних противників режиму та на безкарності тих, хто чинить репресії за наказом. Не знаю, чи це міцний фундамент, але на двох ногах воно стоїть міцніше, ніж на одній. Якби була лише безкарність, якби були лише репресії, можливо, все було б простіше. Але російський режим не збирається, схоже, впасти ані сьогодні, ані завтра, ані післязавтра. Це досить складна конструкція, яка має намір жити досить довго”, — наголосив Олександр Черкасов.
Читайте також: Постраждалі від нацизму залишилися без допомоги, Навального чекає “Вологодський п’ятак” або “Чорний дельфін” — репресії у РФ (ВІДЕО)