В Україні відбулася п’ята зустріч із представниками іноземних дипломатичних установ, акредитованих в Україні, у межах системи реалізації формули миру. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів дипломатам про заходи, яких вживає країна для підготовки до зимового періоду енергетичної системи. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.
Шмигаль розповів, що задля забезпечення енергетичної безпеки заплановане створення багаторівневого захисту енергетичних об’єктів шляхом їх укріплення та децентралізації енергосистеми. Європейські та світові компанії можуть скористатися надійними українськими підземними газосховищами, які здатні зберігати понад 30 млрд куб. м газу, що дасть змогу спокійно пройти зимовий період і забезпечити енергетичну безпеку Європи у довгостроковій перспективі.
Також важливими чинниками енергетичної безпеки взимку мають стати постійний міжнародний моніторинг безпеки об’єктів енергетичної інфраструктури та створення міжнародної коаліції для захисту енергооб’єктів за допомогою посилення протиповітряної оборони (ППО). Крім того, передбачається участь партнерів у енергетичному відновленні України.
“Ми робимо проєкти, яких ніхто у світі до нас із вами не робив, адже жодна енергосистема світу не зазнавала таких масштабних атак. У майбутньому Україна буде готова поділитися цим досвідом, щоб у разі необхідності інші країни розуміли, як потрібно діяти за таких сценаріїв. До речі, це те, що ми вважаємо дуже важливим елементом формули миру для України — унікальний обмін досвідом, який захистить кожного й кожну нашу країну”, — наголосив Шмигаль.
Читайте також: Можливості України експортувати електроенергію в зимній період скоротяться — очікується дефіцит, — Омельченко
Нагадаємо, керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак провів п’яту зустріч із представниками іноземних дипломатичних установ, акредитованих в Україні, у межах системи реалізації формули миру. Зустріч з послами проходила у клубі Кабінету міністрів України та стосувалася пунктів формули — “Енергетична безпека” та “Недопущення ескалації війни та повторення агресії”. Загалом у зустрічі взяли участь представники 58 країн.