Маневри самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка обумовлюються необхідністю зберегти свою владу і знайти баланс між Росією і Китаєм, а також Заходом. Таку думку сьогодні, 12 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
“Лукашенко постійно маневрує. Можна пригадати, що до виборів 2020 року, коли в Білорусі виникла криза, він кілька разів намагався налагодити стосунки із Заходом, тому що кризові ситуації були й були санкції проти білоруського режиму, і особисто проти Лукашенка. І періодично йому це хоча б частково вдавалося”, — сказав він.
Політолог уточнив, що йому це вдалось, зокрема, після 2014 року, коли самопроголошений президент надав Мінськ як майданчик для мирних переговорів щодо подолання війни на Донбасі.
“Маневри Лукашенка обумовлені тільки одним — необхідністю зберегти свою владу, знайти баланс інтересів між Росією, Китаєм і Заходом. І якщо ще кілька тижнів тому він погрожував на зустрічі з Путіним про екскурсії “вагнерівців” на Варшаву і в Жешув. То після, мабуть, отримавши жорсткі попередження про те, чим це може загрожувати і Білорусі, і особисто Лукашенку, відразу почав перегравати ситуацію”, — зазначив він.
Фесенко нагадав, що після погроз про екскурсію приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” до Польщі білоруський самопроголошений президент почав одразу перегравати ситуацію і виправдовуватися жартами.
“Це традиційна практика Лукашенка, який, намагаючись навіть десь наслідувати Путіна, одночасно намагається погрожувати і посилати сигнали про мир”, — акцентував Володимир Фесенко.
Читайте також: Лукашенко дозволяє Білорусі бути прохідним двором — білоруси найманцям не раді, — Юрконіс
Як повідомлялося, 2020 року в Білорусі виникла політична криза, пов’язана зі сфальсифікованими виборами. На той момент білоруське суспільство, яке очікувало у зв’язку з виборами певних політичних змін на краще, відновлення якихось демократичних норм, було готове до протестів. Однак спроба змінити будь-що в країні не вдалася і почалися тотальні репресії.