Робота в тилу для надійного та міцного фронту: щодня українські волонтери привозять на передову все найнеобхідніше для українських військовослужбовців. Серед того, що отримують бійці, не лише дрони чи тепловізори, але й пристосування, які допомагають вести дистанційний вогонь з автомата чи гранатомета, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
Вага дистанційної установки для управління бою автоматами — близько 70 кілограмів. Вона дає змогу вести бій віддалено від самої конструкції, за допомогою пульта управління можна на екрані побачити супротивника й відкрити по ньому вогонь. Винайдена була конструкція волонтерами, доставлена на передові позиції, і вже сьогодні бійці випробують її на Бахмутському напрямку.
“Встановлюється автомат Калашникова, піднімаються два кріплення. Ставиться автомат догори магазином, фіксується спереду, щоб він не піднімався вгору. Підключається все просто. Взяли пульт управління, встановили автомат, довжина — 20 метрів, винесли за 20 метрів, підключили живлення. І все, вмикаєте живлення, ось картинка… Нічне бачення — 30 метрів”, — розповідає винахідник Юрій.
За його словами, план конструкції турелі з’явився близько року тому, а ось сам винахід — командна робота.
“Розробляли ми її ще восени. Тому що в нас з’явився перший зразок автомата АК навчальний, і тоді ми почали розробляти. До цього ми працювали над турелькою для використання гранатомета. РПГ-18, РПГ-22. Зараз на цей час ми випустили вже понад 35 турелей. Вони поїхали на фронт”, — сказав Юрій.
“Наш працівник, який у нас працював, Валентин, не буду говорити, в якій бригаді він служив, і ми до нього раз на тиждень їздили на Донецький напрямок. Знаєте, деякі військові замовляють продукти, цигарки, колу, енергетики, а він нам постійно: “Мені необхідний проводочок”. Він завжди шукав, як полегшити роботу, як убезпечити себе і своїх хлопців, і ми постійно до нього приїжджали. Він казав, що потрібно, а ми думали, як нам так зробити, щоб гранатомет сам стріляв, щоб вони могли сховатися, а як — щоб автомат. На жаль, наш Валик зник безвісти. Ось уже близько року. Тому Юра далі продовжує справу. Усе, що необхідно, він усе зробить. Я в цьому впевнений”, — розповів винахідник Сергій.
Зараз волонтери виготовляють по дві турелі на тиждень. Гроші на виробництво беруть із прибутків власного малого бізнесу. Окрім дистанційної установки для управління бою автоматами, привезли подібну конструкцію і під гранатомети.
“Це турель для використання ручного протитанкового гранатомета. Може здійснювати одночасно два постріли, два ручних протитанкових гранатомети. Вона може встановлюватися на дистанцію 50-70 метрів. Коли ручний протитанковий гранатомет стає вже сюди, затискається двома хомутами, щоб не підірвало ствол під час пострілу, підводиться під ударну штангу і під час пострілу замикається на плюс і мінус, спрацьовує штанга і гранатомет спрацьовує”, — розповідає Юрій.
Турелі для автоматів і гранатометів цього разу привезли для бійців 57-ї окремої мотопіхотної бригади.
“Винахід, який роблять люди з усього серця, роблять для нашої перемоги. Це все необхідно. Це все випробовується, модернізується, вдосконалюється. І, звичайно, так, він необхідний. Будь-який винахід будь-якої людини, яка хоче вкластися в нашу оборону, він корисний для військових”, — сказав командир підрозділу 57-ї окремої мотопіхотної бригади з позивним “Лісник”.
Наразі волонтери розробляють дистанційні самохідні платформи для танкової та модернізованої версій кулемета Калашникова. Пристосування працюватимуть на радіокеруванні та зможуть долати дистанцію до кілометра. Презентувати розробки військовослужбовцям Юрій зі своєю командою сподівається вже найближчим часом. Кажуть, усе вже готове на 80% та зараз проходить етап тестування та доопрацювань.
Читайте також: Наблизити перемогу разом: як українські винахідники допомагають ЗСУ (ВІДЕО)