Велика Британія виключила російського бізнесмена Олега Тінькова зі свого списку санкцій, створеного через вторгнення Росії в Україну. Тіньков став другим російським банкіром, звільненим від британських санкцій. 6 липня Британія скасувала їх щодо колишнього заступника голови Сбєрбанку Лева Хасіса. Як і Тіньков, він потрапив до списку санкцій у березні 2022 року. Таким чином Захід демонструє, що перебування в списку санкцій не вічне і олігархам варто просто зайняти правильну позицію щодо війни РФ проти України. Таким спостереженням поділився головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД Іван Ус сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Суть даного підходу полягає в тому, що санкції накладаються на російських бізнесменів та олігархів пропорційно до їхніх зв’язків та підтримки поточного режиму. Однак, як зауважує Ус, коли позиція буде змінена, коли підприємці публічно заявлять про своє неприйняття поточної влади, санкції буде знято.
“Тобто ви під санкціями рівно стільки, скільки ви підтримуєте режим, скільки ви є частиною режиму. Як тільки ви зробите заяву, що ви проти, зробите це привселюдно, проблем не буде, і з вас знімають санкції”, — зазначив Ус.
За його словами, відмовчуватись, говорити, що я не політик, я не розуміюся, такий варіант не підходить.
“Тіньков прямо виступив, що влада злочинна, що треба її міняти. Так, підстави вводити проти нього санкції були, він підтримував анексію Криму у 2014 році, але треба й давати певні “пряники” тим людям, які йдуть на цей жест — публічну критику влади Кремля”, — сказав експерт.
Читайте також: Понад 80 найбагатших росіян із довоєнного списку Forbes фінансують агресію проти України — санкційна політика