У Росії немає майбутнього в Африці, оскільки африканські країни націлені на пошук можливостей розвитку та відхід від конфліктів. Про це сьогодні, 7 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат та експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
На його думку, РФ зацікавлена в пошуку слабких місць й створенні проблемних моментів всюди, щоб відвернути країни Заходу від допомоги Україні.
Осипенко також констатував, що РФ не проводить дипломатичну політику з африканськими країнами, про що свідчать результати саміту Росія — Африка.
“Фактично збираючи всі африканські країни, вони провели лінії напруги між ними, заявивши, що повезуть до якихось країн безоплатне зерно, а для інших фактично зірвали міжнародні комерційні поставки зерна. І тим самим там з’явилися лінії напруги. Ну, і різне ставлення, звичайно, до Росії формується. Тобто Росії не вдалося створення єдиного африканського фронту”, — сказав дипломат.
Він наголосив, що Росія нічого не може дати Африці, тому що інвестиції РФ від загальних прямих іноземних інвестицій в африканських країнах на сьогодні становлять лише 1%, а постачання зброї — 50%.
“Це єдине, що може Росія на сьогодні у відносинах з Африкою. Тобто вона формує конфлікти і потім заливає ці конфлікти зброєю. Ось що вона може дати Африці. Але Африці не потрібні конфлікти. Там тренд абсолютно протилежний. Африка бореться проти цих конфліктів якраз для того, щоб отримати можливість розвитку, для того, щоб скоротити відставання від західного світу і підвищити добробут своїх людей. Там в основному ці тренди, спрямовані на єдину валюту, на зближення африканських країн в економіці тощо. А Росія робить наголос на протилежні речі — на створення конфліктних ситуацій і постачання туди зброї. Тому майбутнього у Росії в Африці немає”, — прогнозує Осипенко.
Читайте також: ПВК “Вагнер” вербуватиме африканську молодь для військових кампаній Кремля, — експерт
Нагадаємо, політична нестабільність, спричинена військовим переворотом у Нігері, загрожує перекинутися на весь регіон Сахеля, що простягнувся із заходу на схід Африки. На словах закликаючи до стриманості, Москва за допомогою своїх найманців намагається зміцнити свій вплив у Сахелі — регіоні, що має стратегічне значення для Африки, контролю міграційних і торговельних потоків у ній.