Російська система слабка тим, що інформація про стан армії РФ постійно прикрашається і роздувається. Таку думку сьогодні, 4 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, майор резерву Армії оборони Ізраїлю Віктор Верцнер.
“Вона слабка брехнею. Але це не російська армія, це російська система. Річ у тім, що вся ця система побудована на, я б назвав це таким сніжним комом. Тобто, ось я, наприклад, командир батальйону, мені потрібно доповісти обстановку у своєму батальйоні на рівень вище — командиру бригади. Я доповідаю і трошки її прикрашаю. Ну, хто трошки, а хто більше. Те ж саме робить командир бригади і доповідає командиру дивізії. Командир дивізії також доповідає командиру корпусу армії… І так, врешті-решт, коли Путін отримує на свій стіл інформацію про стан в армії, це вже не сніжок, це вже велика, величезна, роздута снігова куля, яка має певні дані щодо стану у військах. Але ці всі дані роздуті. І тому найбільша помилка Путіна на початку цієї війни — це сам її початок. Він переоцінив свої сили. Він думав, що йому доповідають більш-менш об’єктивну інформацію, А брехня була жахлива”, — сказав Верцнер.
Він підкреслив, що в українських військових перед російськими окупантами є моральна перевага, яка впливає на мотивацію тощо.
“Українці воюють за свою землю, за свої домівки, за свої сім’ї, а росіяни воюють за казку, за ідею, за якесь там історичне коріння, про яке їм розповіли, за землі, які де-факто належали, звісно, Російській імперії, але чи були вони російськими — сильно навряд чи. Тому вони воюють за ідею, яку їм продали, а українці воюють за свій дім. Дім завжди переможе ідею”, — сказав експерт.
Верцнер зазначив, що сьогодні відбуваються певні процеси, які роблять українську армію більш ефективною, завдяки переходу на стандарти НАТО.
“Тому що стандарти НАТО просто в умовах сучасної війни набагато ефективніші, ніж трошки поліпшені радянські стандарти, а це саме ті стандарти, якими апелюють сьогодні в російській армії. Вони більш ефективні, тому що рішення ухвалюються на низькому рівні. Наприклад, штаб батальйону приймає і планує свої власні операції… У нього є достатній штат навчених офіцерів, кожен виконує свою вузьку роботу, кожен фахівець своєї вузької спеціальності. Тому вони працюють як злагоджений механізм. І це все планує операції для батальйону, те ж саме відбувається на рівні бригади, на рівні дивізії й вище”, — сказав експерт.
За його словами, за радянською системою штаб батальйону нічого не планує, а отримує накази згори, оскільки не вміє цього робити, немає достатньої кількості штату, навчених людей тощо.
“Дивізія, яка спускає накази вниз, там уміють ці накази читати і виконувати. Тому якщо немає зв’язку з дивізією, якщо штаб дивізії був підданий якомусь там вогневому ураженню, у противника виникають певні проблеми. У такому разі, якщо командир батальйону — військовий геній, то все буде добре, тому що він у своїй голові зможе врахувати всі можливі ситуації і вийде з бою, скажімо так, більш ефективно, ніж навіть штаб натовського батальйону… Але якщо такого військового немає, то штаб російської армії завжди програє штабу натовського батальйону. А ми знаємо, що геніїв мало, найімовірніше, його там не буде”, — сказав Верцнер.
Читайте також: Сили оборони України відбивають нові рубежі для формування стратегічних можливостей, — Маломуж
Нагадаємо, минулої доби українські військові ліквідували понад 600 російських окупантів, а також знищили 27 дронів, 19 артсистем і чотири танки ворога.