Четверта атака безпілотників на Москву за останні 8 днів відбулася в ніч проти 1 серпня. При цьому російські державні канали про атаки дронів на бізнес-центр “Москва-сіті” воліли замовчати, натомість значну частину випусків присвятили параду Військово-морського флоту, в якому брав участь Володимир Путін. За даними закордонних ЗМІ, відповідне розпорядження телеканали отримали з Кремля, інформує FREEДОМ.
“Довелося терміново міняти верстку за 15 хвилин до ефіру буквально, прибирати звідти всі кадри з очевидцями та наслідками, навіть спільні плани вулиць. І добивати хрон усім, чим вийде: якимись історіями міжнародними, які б навіть не взяли. Тему на “Росії 24” та на “Москві 24″ прибрали і зі шпігеля”, — йдеться в матеріалі The Insider.
У Міноборони Росії відзвітували про так зване успішне знищення двох безпілотників та нейтралізації ще двох, які впали на центр.
“Створюється важіль тиску з одного боку на самих росіян, з іншого боку на елітарні групи, які не можуть почуватися безпечно там, де вони раніше думали, що їм нічого не загрожує”, — говорить Ігор Петренко, доктор політичних наук.
Третього травня два дрони вибухнули над куполом сенатського палацу Кремля. Влада назвала це терактом і навіть спробою замаху на Володимира Путіна.
Усі ці атаки доводять, що протиповітряна оборона Москви не надійна, кажуть експерти. Зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцир”, який встановили на дахах стратегічно важливих відомств міста, спрацьовує останні кілька секунд до поразки мети, і це нагадує лотерею. Імовірність того, що “Панцирю” не вдасться перехопити дрон, дуже висока.
Не вдалося нейтралізувати російським окупантам безпілотник на Чонгарському мосту. В Інституті вивчення війни припустили, що відсутність реакції російських військкорів на удар Чонгарським мостом пов’язана з тим, що Кремль дав вказівку не висвітлювати збої в роботі критично важливих наземних ліній зв’язку.
“Однак загальний страх перед покаранням з боку Кремля навряд чи призвів би до такої майже повсюдної відсутності висвітлення драматичної події, і ймовірніше, що ця відсутність висвітлення викликана конкретною директивою Кремля не висвітлювати збої в критичних GLOC”, — зі звіту Інституту вивчення війни.
Вранці 1 серпня у Міноборони Росії заявили, що нібито українські безпілотні катери атакували кораблі Чорноморського флоту країни-агресора. Українська сторона спростувала цю інформацію.
“Але тут велика проблема. Справа в тому, що відстань від українського узбережжя до того місця, де знаходилися два російські кораблі, вона дуже велика — понад п’ятсот кілометрів, а для морського дрону необхідно більше десяти годин, щоб пройти таку дистанцію”, — пояснив Андрій Риженко, капітан 1 рангу 2004-2020 рр., заступник начальника штабу ВМС України.
На думку експертів, інтенсивність ударів по Росії лише зростатиме. Видання The New York Times повідомляє, що це демонструє бажання перешкодити військовому матеріально-технічному забезпеченню Кремля та нагадати простим росіянам про ціну війни.
Читайте також: Атака на Москву дронами: росіяни ще не розуміють, що до них прийшла війна, — Романова