Президент РФ Володимир Путін не поїде на саміт БРІКС у ПАР, побоюючись можливого арешту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав журналіст, ексдепутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.
“Судячи з усього, він нікуди не йде і нікуди не їде, тому що він, так би мовити, погрожував війною, якщо його заарештують, але вважав за краще просто не приїжджати в Південно-Африканську Республіку. Тому що прекрасно розуміє, що ніякої війни ніхто не почне, якщо його заарештують, навпаки, всі будуть дуже раді насправді. Тобто Путін, напевно, все ж розуміє, що якщо він приїде і його передадуть до рук європейського правосуддя, то в Росії будуть усі щасливі, включно з найближчими його прихильниками. І війна теж одразу припиниться”, — вважає Яковенко.
На його думку, дії Путіна свідчать про його слабкість та значне зменшення сфери впливу російського президента.
“Усе, що відбувається зараз, показує, що Путін просто дуже сильно здувся, і його сфера впливу і всередині Росії, і за її межами зіщулюється, як шагренева шкіра. Якщо говорити про ось цю африканську зустріч, яка була, ну, просто по пунктах… Запросили 54 глави держави, приїхало 17. Це вже друга зустріч Росія — Африка. На попередній було 40 глав держав, зараз приїхало 17 — третина із запрошених. Це важлива річ”, — сказав журналіст.
Ще одним показовим моментом він назвав той факт, що африканські лідери запізнювалися на особисті зустрічі з Путіним і йому доводилося на них чекати.
“Ми пам’ятаємо, як Путін сам хамським чином запізнювався на зустріч із британською королевою, на зустріч із Папою Римським. А зараз він чекає глав африканських держав, як останній невдаха”, — зазначив Яковенко.
Крім того, на його думку, глави африканських країн продемонстрували, що вони набагато цивілізованіші, ніж Путін, бо гідно відкинули його пропозицію щодо безоплатного постачання зерна та наполягають на відновленні зернової угоди з Україною.
За словами Яковенка, саміт показав, що економічні механізми впливу на Африку не працюють, але залишаються механізми насильства й пропаганди.
“ПВК “Вагнер” дуже активно зараз розширює свою присутність. Одним із найголовніших бенефіціарів зустрічі з послом Центральноафриканської Республіки на полях саміту був Пригожин. Тобто зрозуміло, що Пригожину запропоновано розширювати свою присутність в Африці, власне кажучи, що і відбуватиметься. Там приблизний обсяг грабежу, на який розраховує Пригожин, — приблизно 3-4 млрд дол. на рік. Це трохи менше, ніж те, що він отримував із російського бюджету. Але в кінцевому підсумку все-таки якийсь прожитковий мінімум для нього є”, — сказав він.
Читайте також: Путіна перестають не тільки поважати, його перестають боятися: президент РФ втрачає вагу на міжнародній арені (ВІДЕО)
Нагадаємо, під час саміту Росія — Африка, який відбувся у Санкт-Петербурзі (РФ), дуже сильно був помітний контраст між тим, що говорив російський президент Володимир Путін і представники країн Африки.