“Армія дронов” за рік пройшла шлях від проєкту UNITED 24 до самостійної державної програми розвитку національного виробництва безпілотних апаратів. За інформацією Міністерства цифрової трансформації України, усунуто практично всі перешкоди, які стояли на заваді українських виробників дронів. Як заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, цього року уряд виділив 40 млрд грн на виробництво вітчизняних безпілотників. Вдалося позбавитися митних бар’єрів для ввезення запчастин та компонентів, а також підняти частку прибутку виробників українських безпілотників до 25%, повідомляє FREEДОМ.
“Завдання — підтримати масове виробництво БпЛА, навчити максимальну кількість операторів БпЛА, постійно розуміти, що відбувається на полі бою, для того, щоб трансформувати доктрину застосування БпЛА”, — заявив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За рік в Україні збільшили виробництво безпілотників у десятки разів, а деяких навіть у 100 разів. Сформовано та укомплектовано перші у світі ударні підрозділи БпЛА: 11 рот у складі Збройних сил України.
“Це комплексний проєкт, як застосовувати наші дрони, щоб менше втрачати наших людей і точніше влучати у нашого ворога”, — коментує Михайло Федоров.
Працюють 26 шкіл, де вже навчили 10 тис. операторів. Ще стільки ж проходять навчання зараз. Україна розпочала формування першого у світі флоту морських дронів, які можуть захищати українські кораблі, ходити у розвідку, успішно атакувати цілі, і рухливі, і стаціонарні.
“Поява сотні надводних апаратів багатопрофільного призначення закріпить успіх ВМС після потоплення крейсера “Москва” і відвоювання острова Зміїний, дозволить нам краще захищати й море, й всю територію країни. Вони можуть брати участь у дальній розвідці, спостереженні за береговою активністю, супроводі та підтримці традиційного флоту, конвоюванні торгових суден, корекції ракетних ударів та артилерії, захищати наші пункти базування та протидіяти десантним операціям. Такі морські дрони вже довели свою ефективність і можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря”, — наголосив командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Олексій Неїжпапа.
За допомогою безпілотників “Армії дронів” українські військові знищили 101 одиницю російської військової техніки — на мільйони доларів. Лише за один тиждень завдяки безпілотникам ліквідовано 21 танк, 36 бойових броньованих машин та 18 опорних пунктів противника.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України, найближчим часом на фронт відправлять ще 1 700 безпілотників. Серед них — ударні та розвідувальні коптери. БпЛА зі штучним інтелектом здатні ефективно розпізнавати, а потім знищувати цілі противника. Усі літальні апарати придбано у рамках програми “Армія дронов”.
“Використання високих технологій, які полегшать цю функцію для початку, а потім зможуть і замінити оператора і залишать на ньому вищі завдання, такі як підтвердження цілей, це і буде розвиток технологій, який нам потрібний. Йтиметься про створення рою дронів, коли одна людина керує 50 апаратами. Усе це є елементами штучного інтелекту”, — коментує керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко.
Президент Володимир Зеленський упевнений: новини про успішне застосування українських дронів проти російської армії з’являтимуться частіше.
“Абсолютно необхідні обороні всі дрони — від досить простих “Мавіків” до морських дронів та ударних дронів, здатних діяти на великій відстані. До речі, часто на Ставці ми обговорюємо цю тематику і часто — на підвищених тонах. Але результати є, і це можна побачити у новинах. Хороші новини із застосуванням українських дронів будуть частіше. І це важливо”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Упродовж року збори на безпілотники для України підтримували донори зі 100 країн. До кінця цього року “Армія дронів” зросте до десятків тисяч безпілотників. Також для українських захисників до кінця року закуплять кілька тисяч дронів Mavic (“Мавік”). Порівняно із закупівлями минулого року, кількість цих коптерів зросла у сотні разів.
Читайте також: Війна безпілотників: Україна розширює “Армію дронів”, Росія — працює за радянськими принципами (ВІДЕО)