Україна й світ опрацьовують шляхи вивезення українського зерна для забезпечення продовольчої безпеки — подробиці від Пендзина

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

Україна і світ опрацьовують шляхи вивезення українського зерна для забезпечення продовольчої безпеки після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Про це сьогодні, 21 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Україна вже активно опрацьовує нові шляхи руху кораблів, зокрема, через територіальні води Болгарії та Румунії для того, щоб не дати можливості обстріляти конвой в екстериторіальних водах Чорного моря. Крім усього іншого, значно більшою мірою активізувалася торгівля з дунайських портів, з порту Рені. Єдина проблема — вони мілководні”, — сказав Пендзин.

Він зазначив, що активно зараз опрацьовується питання про те, щоб забезпечити вивезення українського зерна шляхом залізничного сполучення через територію Євросоюзу. Там теж є проблеми, пов’язані з аграрними країнами Східної Європи.

“Але ще раз повторюю, на сьогодні світ активно шукає шляхи, яким чином можна подолати цей шантаж Російської Федерації… Увесь цей шантаж з боку Російської Федерації — це не більше ніж спосіб пошантажувати світ загалом. Так що я думаю, що в будь-якому разі Україна й цивілізований світ знайде шляхи для того, щоб забезпечити вивезення необхідної кількості зерна для забезпечення, зокрема, Африканського континенту”, — сказав економіст.

Він переконаний, що Росія не зацікавлена в подовженні зернової угоди, оскільки хоче замістити обсяги експорту українського зерна.

“Головна проблема полягає в тому, що російське зерно не зможе повністю замістити собою українські обсяги. Хочу нагадати, що Україна по “зерновому коридору”, про який ми з вами говоримо, вивезла 35 мільйонів тонн. Це значно більше, ніж може замістити Російська Федерація. Тому незалежно від тих обіцянок, які буде давати Росія країнам Африки, все одно тих обсягів, які вивозить Росія, точно не буде вистачати для того, щоб усунути можливість голоду на Африканському континенті. Тому в цій ситуації відновлення “зернового коридору” є єдиним шляхом забезпечення Африки необхідним обсягом зерна”, — сказав Пендзин.

Читайте також: Радбез ООН збирається на засідання через розірвання Росією зернової угоди — деталі

Як повідомлялося раніше, у Кремлі заявили, що не мають наміру більше брати участь у Чорноморській зерновій ініціативі, термін дії якої сплив 17 липня. Мовляв, умови, які висувала Москва, не виконано.

18-20 липня Росія “підкріпила” свою позицію виходу з угоди ракетним обстрілом інфраструктури Одеського морського торгового порту.

При цьому РФ має намір повернутися в зернову угоду за умови виконання низки своїх умов, серед яких, зокрема:

  • підключення “Россельхозбанка” до системи розрахунків SWIFT;
  • відновлення постачань у Росію сільгосптехніки, запчастин і сервісного обслуговування, що потрапило під західні санкції;
  • скасування обмежень на страхування і перестрахування російських суден із зерном і зняття заборони на їхній доступ у порти;
  • розблокування закордонних активів і рахунків російських компаній, пов’язаних із виробництвом і транспортуванням продовольства і добрив;
  • відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті — Одеса”.
Прямий ефір