Втрата російськими окупантами Бахмута стане ударом по путінському режиму — про просування Сил оборони розповів Маломуж

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

На Бахмутському напрямку українські Сили оборони виконують дуже важку роботу, але системно просуваються вперед. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

За його словами, зараз Росія кидає на Бахмутський напрямок елітні частини — ВДВ, десантно-штурмові, морську піхоту та деякі стройові частини. Українська розвідка фіксує всі пересування противника, колон і вогневих засобів у районі Бахмута.

“Ми маневруємо, завдаємо ракетних ударів по цих військах. Багато їх, і це, прямо сказати, дуже важка робота, важкі бої йдуть там. Але ми в будь-якому разі просуваємося — 500 м, кілометр на день — це дуже системно. Особливо з півдня, частково з півночі — це те, що дає перспективу оточення, дедалі більше й більше охоплює кліщами. Кліщіївка — це дуже гарний напрямок. Панівні висоти дають можливість завдавати ударів по всьому Бахмуту, по всьому угрупованню, яке там засіло”, — сказав Маломуж.

Він зазначив, що Бахмут сильно зруйнований і тому окупантам складно тримати оборону, тим паче, що далекобійна потужна артилерія дає змогу тримати місто під вогневим контролем.

“Ми бачимо, що в цих регіонах і командувач армії Попов (командувач 58-ї загальновійськової армії РФ Іван Попов, — ред.) пішов, і командир десантної штурмової дивізії, повітряно-десантної дивізії та танкової дивізії. Це буквально за минулий тиждень. Значить, вони показали, що втрати величезні, вони за це не хочуть відповідати, висловлюють протести і їх зняли з командування”, — заявив Маломуж.

За його словами, зараз Сили оборони України проводять тактичні наступальні, контрнаступальні операції, вимотують сили армії РФ.

Маломуж наголосив, що повне звільнення Бахмута стане військово-політичним провалом для президента РФ Володимира Путіна.

“Втрата Бахмута — це удар по режиму, точно так само, як удар по Кримському мосту, точно так само, як удари по Чорноморському флоту далекобійними ракетами. Це дуже стратегічно важливо. Але цих ракет потрібно мати багато”, — сказав генерал.

Він додав, що Україна очікує від союзників передачі далекобійного озброєння й сучасної бойової авіації, що дасть змогу забезпечити супровід стратегічних наступальних операцій.

Читайте також: 36 бойових зіткнень на фронті — на п’яти напрямках тривають важкі бої: зведення Генштабу ЗСУ

Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, українські військові “скоригували свою стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати особового складу і техніки” і продовжити завдавати ударів по російських силах. Аналітики зазначають: ЗСУ вже кілька тижнів активно використовують артилерію і тільки після цього йдуть на штурм.

Прямий ефір