Правозахисники всередині Білорусі намагаються надавати допомогу та підтримку людям, — Горбунова про репресії в країні.

У Білорусі давно встановлено авторитарний режим, і після 2020 року всі фахівці називають ситуацію правовим дефолтом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила представниця із соціальних питань Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Ольга Горбунова.

“У нас немає в країні зараз ні правосуддя, ні можливості захистити свої права. І немає, безумовно, можливостей для повноцінної роботи як правозахисних організацій, як окремих активістів, так і взагалі адвокатури та юристів загалом”, — зазначила гостя ефіру.

Вона розповіла, що зараз правозахисники займаються документуванням усіх тортур, випадків насильства та фіксуванням тих злочинів, які чинить режим Лукашенка.

“Правозахисники всередині країни намагаються надавати допомогу та підтримку людям. Є дуже багато активістів, які допомагають родичам затриманих у тому числі фінансово, юридично консультує, складає різноманітні документи, клопотання, заяви і так далі. Низка правозахисних організацій тепер працюють у вигнанні, як і багато хто з нас. Але це не означає, що такої допомоги немає, і люди кинуті наодинці зі своїми проблемами. Але варто сказати, що цієї допомоги недостатньо, і ми щодня шукаємо можливості посилювати та збільшувати таку допомогу для постраждалих”, — сказала Горбунова.

Горбунова також зазначила, що щодня у Білорусі затримують від 17 до 22 осіб.

Читайте також: Репресивна машина Лукашенка жорсткіша, ніж путінська — думка

Нагадаємо, згідно з міжнародним рейтингом World Justice Project (WJP), Білорусь — третя з кінця за верховенством права.

Прямий ефір