Уперше за час незалежності було сформовано фундамент безпеки для України на шляху до НАТО. Про це сьогодні, 13 липня, під час повернення до Києва з саміту Альянсу заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.
“Повертаємося додому із хорошим результатом для нашої держави, дуже важливо — для наших воїнів. Хороше посилення зброєю”, — сказав він.
“Дуже важливо: уперше за час незалежності ми сформували фундамент безпеки для України на шляху до НАТО. Це конкретні гарантії безпеки, які підтверджують топ-7 демократій світу. Ніколи раніше в нас не було такої безпекової основи, і це рівень “Великої сімки”. На цьому фундаменті збудуємо нову, юридично обовʼязкову архітектуру двосторонніх безпекових договорів із найсильнішими”, — акцентував Зеленський.
Він наголосив на головному підсумку саміту в Вільнюсі — Україна буде в НАТО.
“Буде! Уперше не тільки всі члени Альянсу із цим згодні, але й відчутна більшість в Альянсі енергійно наближає це. Ніколи раніше слова “ви рівні серед рівних” для України від інших членів НАТО ще не звучали справді змістовно. Зараз усі розуміють: це факт — рівні серед рівних. І ми обовʼязково утвердимо цей факт нашою перемогою та вступом у НАТО”, — заявив глава Української держави.
Зеленський зазначив, що колись “господарі Росії дуже хотіли мати свій шлагбаум перед дверима НАТО”.
“Ми залишили цю російську амбіцію на маргінесі європейської історії — за парканом нашої єдності в Європі, та ширше, у вільному світі”, — сказав він.
“Я вдячний усім, хто зараз у Вільнюсі працював заради єдності”, — резюмував президент.
Читайте також: Розчарування чи вигідні перспективи: підсумки саміту НАТО підбиваємо з експертами
Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) відбувся саміт НАТО, на якому було засновано Раду Україна — НАТО. У першому засіданні Ради взяв участь президент України Володимир Зеленський. 11 липня главами держав і урядів країн НАТО було затверджено Вільнюське комюніке, в якому закріплено, що Україна буде членом Альянсу, і вступ відбуватиметься без Плану дій щодо членства в НАТО, а за прискореною процедурою.
Також у межах саміту країни “Великої сімки” (G7) узгодили спільну декларацію щодо довгострокової безпеки та економічної підтримки України.
Читайте також: Мрію України про членство в НАТО буде реалізовано: підсумки саміту у Вільнюсі — оцінка Мацуки