Касетні боєприпаси, які незабаром Україна отримає від США, в рази ефективніші за радіусом ураження. На відміну від російських, американські касетні боєприпаси мають несуттєву кількість снарядів, що не розірвалися, — лише 2-4%, порівняно з 40% касетних боєприпасів ЗС РФ. Про це сьогодні, 8 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
“Росія з першого дня використовує касетні боєприпаси, і нічого їх не бентежить, їм подобається, вони отримують задоволення. Але коли замайоріла перспектива передачі таких боєприпасів Україні, відразу ж почалося відторгнення: “О, ні! Так не можна, неправильно”. Мені вчора було цікаво дивитися на російську пропаганду, коли вони у відповідь на рішення Білого дому заявили, що це агонія”, — каже він.
Військовий експерт пояснив, що результат від застосування касетних боєприпасів перевищує ефективність від звичайних у 10 разів.
“Насправді в чому фішка і класність цих боєприпасів? На один касетний боєприпас припадає 10 стандартних, щоб досягти одного і того ж результату. Тобто або ти один раз використовуєш касетний, або 10 стандартних. Ці боєприпаси розлітаються на просто неймовірну відстань, покриваючи неймовірну площу, дехто називає кілька футбольних полів. Може настільки закрити території, і нічого після цього більше не дзижчить і не квакає”, — розповідає він.
Одночасно з цим, є ймовірність того, що якийсь відсоток із касетних боєприпасів не розірветься, звернув увагу спікер.
“У Росії, наприклад, ці боєприпаси коли несуть снаряд, він розлітається на суббоєприпаси, і там відсоток неспрацьовування — близько 40. У Сполучених Штатах він від 2 до 4%, але там, де 4% не спрацьовували, нам давати не будуть, тому що це забруднення нашої ж території мінами. Це потенційно небезпечно для наших військових і цивільних. У чому ще нюанс? Окремі боєприпаси можуть пробивати броню до 7 см. Це дуже ефективно, і нам це необхідно”, — наголосив експерт.
Ступак також розповів, що раніше у США була спроба фарбувати суббоєприпаси яскравими кольорами, щоб їх було легше помітити, але виникла інша проблема: діти знаходили ці предмети і, на жаль, зазнавали травм. Тому від цієї ідеї відмовилися.
Довідка. Касетні боєприпаси — це різновид бойового запасу, при розриві якого викидаються так звані суббоєприпаси (меншого розміру). Зазвичай застосовують для знищення піхотних або танкових з’єднань на великій території, а також для руйнування злітно-посадкових смуг.
Читайте також: Касетні боєприпаси від США знищать оборонні укріплення РФ — деталі від Братчука
Нагадаємо, Пентагон офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $800 мільйонів, який міститиме касетні боєприпаси.