У РФ вимагають посилити покарання ексглаві уфімського штабу Навального Лілії Чанишевій, прокурори вимагають для неї до 10 років колонії. Раніше її засудили до семи з половиною років колонії за статтею про екстремізм. А в Новосибірську до дев’яти місяців виправних робіт у справі про фейки засудили психолога Ірину Толмачову, інформує FREEДОМ.
Справа Ірини Толмачової
Толмачову звинувачують за статтею про “поширення фейків про дії збройних сил”. Рік тому у своєму коментарі Ірина засумнівалася в офіційних цифрах втрат російської армії та послалася на джерело з альтернативними даними. Вже за 3 тижні у неї вдома був обшук.
“Я не знаю, чому вони порушили кримінальну справу: у коментарі нічого не стверджувалося, було посилання на джерело, жодних адміністративок “за дискредитацію армії” на мене раніше не складали. При цьому справу розслідує СК. Можливо, вони мають рознарядку — у кожному регіоні потрібно порушити справу за цією статтею”, — розповіла Ірина Толмачова виданню SOTA.
Жінка очолювала профспілку Альянсу вчителів Росії. Вона неодноразово висловлювалася про низькі заробітні плати педагогів ще до повномасштабного вторгнення Росії до України. Коментар у соцмережі, за який її судили, вона опублікувала за день до того, як держдума ухвалила закон про фейки. Тож судді довелося пом’якшити вирок. У Толмачової — інвалідність третьої групи через сильні болі та ускладнення після операції. Саме тому, за її словами, вона врешті-решт пішла на угоду зі слідством і написала явку з повинною.
“Я не матиму права працювати з дітьми. А навіщо я тоді працювала весь цей час на державу, отримуючи злиденні тридцять тисяч карбованців. Типу за ідею…”, — каже жінка.
За останні три місяці Роскомнагляд заблокував понад 26 тисяч інтернет-сторінок про війну з Україною — більше, ніж із дитячою порнографією, суїцидами та пропагандою наркотиків. Також найчастіше російські суди виносять вироки у справах про дискредитацію російської армії та екстремізм.
Справа Лілії Чанишевої
Прокурори Кіровського райсуду Уфи запросили посилити покарання екс-главі уфімського штабу Олексія Навального — Лілії Чанишевій: з 7,5 до 10 років колонії. 14 червня суд засудив Чанишеву до 7,5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу на 400 тисяч рублів за статтею про організацію екстремістської спільноти.
“Моя кримінальна справа — політична. Тому підсудною я не почуваюся. Політик — це також професія. Тому визнавати провину для мене — це все одно, що вчительці визнати провину в тому, що вона вчителька, а лікареві, що вона лікар”, — зазначила Лілія Чанишева в інтерв’ю виданню “Голос Америки”.
Інші приклади репресій у РФ
Проти 38-річного хабарівця порушили кримінальну справу через зіпсовані прапори на могилах загиблих російських солдатів.
У лютому цього року на Хабаровському центральному цвинтарі, у секторі, в якому ховають загиблих у війні проти України, хтось розмалював прапори свастикою. Усього було розмальовано 24 прапори Росії та військових підрозділів.
“Афілійований із силовиками телеграм-канал “Оперативні зведення” стверджує, що затриманого звуть Ангел Ніколаєв. За версією силовиків, Ніколаєв раніше намагався підпалити військкомат та підтримував екс-губернатора краю Сергія Фургала. Телеграм-канал пише, що проти чоловіка порушили справи за трьома статтями: про скоєння теракту, наругу над місцями поховання та про наругу над прапором Росії”, — йдеться у статті OVD-News.
Ні вироки, ні арешти, ні обшуки не зупинять людей у Росії від висловлювань та протестів проти влади, упевнені експерти.
“Власне, війну проти росіян Путін веде дуже давно. Його прихід до влади був ознаменований жертвами серед росіян, коли чинили теракти в Москві та інших містах. І наступні трагедії — Норд-Ост, Курськ, Беслан показують, що путінський режим ніколи не зважав на людське життя власного населення. Щодо репресій, то видно неозброєним поглядом, що їхня кількість стає більшою”, — каже російський адвокат Микола Полозов.
В Астані затримали і наступного дня відпустили росіянина Андрія Павлова, який переслідується за статтею про повторну дискредитацію російської армії. Воронезького кандидата наук та фігуранта справи про екстремізм Григорія Северина перевели з колонії-поселення до колонії загального режиму. Жителя Башкортостану засудили до 300 тисяч рублів штрафу у справі про заклики до тероризму в інтернеті.
Читайте також: Побиття, вироки та штрафи: нові факти репресій Кремля (ВІДЕО)