Кремль продовжує репресії проти власних громадян. Постійно з’являються нові випадки кримінальних переслідувань, повідомляє FREEДОМ.
Обвинуваченому Василю Гаврилишену винесли остаточний вирок — 13 років за підпал військкомату в Нижньовартовську. Перші п’ять років він проведе у в’язниці, а решту терміну — в колонії суворого режиму. А ось жителю Іванівської області Дмитру Ляміну за аналогічну дію дали вісім років колонії. Шість років проведе в колонії й 17-річний підліток із Ростова-на-Дону. Його звинуватили в підготовці підпалу військкомату. А жителю Урюпінська Михайлу Філатову закидають справу про теракт.
“Приводом для кримінального переслідування став підпал військкомату в Урюпінському і Новомиколаївському районах Волгоградської області, що стався рано вранці 26 вересня, — того ж дня силовики затримали Філатова”, — пише видання “Медиазона”.
Матері чеченських правозахисників Заремі Мусаєвій суд призначив 5,5 років колонії. Її звинуватили в шахрайстві та застосуванні сили до поліцейського.
“Я ніяких злочинів не скоювала. Наскільки я добродушна людина, люди знають. Аллах бачить, що моя совість чиста”, — заявила Зарема Мусаєва під час свого останнього слова в суді.
Чоловік Мусаєвої — колишній чеченський федеральний суддя Сайді Янгулбаєв. Їхні сини Абубакар та Ібрагім — правозахисники та опозиціонери. З 2018 до 2022 року сім’я Янгулбаєвих виїхала з Росії, а наприкінці 2021 року вони повідомляли про викрадення десятків своїх родичів у Чечні. Глава Чечні Рамзан Кадиров особисто назвав цю сім’ю терористами, пообіцявши переслідувати.
Черговий вирок за статтею про “дискредитацію” російської армії виніс Черновський районний суд Чити. Михайлу Романову дали 2 роки умовно. Крім цього, йому закидають “розпалювання ненависті” та “заклики до екстремізму”. Привід — публікації в соціальній мережі.
“Влада використовує репресивний механізм, щоб пригнічувати населення, і в цьому сенсі ці нові закони про дискредитацію дуже зручні, тому що, з одного боку, вони встановлюють цензуру, а з іншого — вкрай обтічна форма, і під цю статтю про дискредитацію можна підвести все що завгодно”, — прокоментував вироки російських судів адвокат Микола Полозов.
Не змінюються й методи російських силовиків, які, впевнені у своїй безкарності, застосовують тортури та приниження. Петербурзького активіста Віталія Іоффе під час затримання 22 червня побили, а жителю Рязанської області під час складання протоколу приставляли пістолет до голови.
“Це все старі методи, способи роботи над людською особистістю з боку ФСВП. Їхня головна мета — придушити людину як особистість, зробити з людини натуральну тварину, щоб вона ні про що не думала, тільки виконувала вимоги — законні й незаконні, і не відстоювала свої права”, — заявив в інтерв’ю виданню “Настоящее время” правозахисник Олексій Соколов.
Приводом для затримання в Росії може слугувати будь-що, наголошують експерти. Необов’язково це має бути антивоєнна або українська символіка, наприклад, в Іркутській області на 15 діб заарештували 19-річного студента, який нібито розклеював листівки з біло-синьо-білим прапором.
Читайте також: Владі вдалося знищити громадянське суспільство: у Росії продовжують репресувати противників війни проти України
Нагадаємо, російський ресурс “ОВД-Инфо”, який за останні роки став рупором боротьби проти репресій, зазнав блокування за рішенням Роскомнагляду.