Зростання кількості дронів-камікадзе, які запускає РФ, йде паралельно зі збільшенням можливостей української протиповітряної оборони (ППО). Про це сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“Збільшення кількості дронів йде паралельно зі збільшенням можливостей української ППО. Тобто тому це такий вічний процес. Вони придумають щось або закуповують щось, й відповідним чином у нас з’являється нове озброєння, яке дає змогу з цим ефективно боротися. Паралельно ми точно так само створюємо “Армію дронів”. І тут вкрай складно уявити собі, що можна взагалі просто створити умови, за яких Росія не буде здатна виробляти дрони. Вона все одно буде ці дрони виробляти”, — сказав Семиволос.
Він наголосив, що основне завдання України — покращувати якість протиповітряної оборони, щоб максимально мінімізувати шкоду, яку Росія може завдати за допомогою цих дронів.
“Звичайно ж, “сірий” ринок — це величезна проблема, про яку всі говорять. Коли, власне, і західні частини, особливо hi-tech, потрапляють до Росії через “сірі” схеми. І, власне, тільки зараз країни занепокоїлися, яким чином, що можна зробити для того, щоб обмежити цей процес. Ну, тут можна назвати ті країни, які насамперед забезпечують цей “сірий” експорт. Серед них, на жаль, є і Грузія, є і Вірменія, і Казахстан, і інші країни. І це все вкрай сумно. Але знову-таки, вони, користуючись нагодою, заробляють гроші й намагаються в такий спосіб отримати з війни максимально більший профіт. Але нам потрібно робити висновки і після перемоги відповідним чином розв’язувати питання, зокрема й співпраці з цими країнами. Є маса питань до багатьох із них”, — сказав Семиволос.
Читайте також: Іранські “Шахеди” можуть постачатися до РФ сотнями — про протидію розповів Притула
Раніше речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що українським військам необхідні засоби боротьби з російськими безпілотниками “Ланцет”, які для ППО України виявилися однією з найважчих цілей. Розвідка з’ясувала, що росіяни почали вкладати більше грошей у виробництво цих дронів.