Режим Кремля переслідує своїх громадян за правду. Один мільйон 800 тисяч рублів має заплатити блогер із Йошкар-Оли Андрій Філіппов за те, що у 2022 році опублікував антивоєнний ролик на своєму YouTube-каналі. Понад рік він провів у СІЗО без побачень і дзвінків родині, інформує FREEДОМ.
За повідомлення в соцмережі про вбивства російськими окупантами мирних жителів в Україні колишнього диригента Вятської філармонії Прохора Протасова заочно засудили до п’яти років колонії.
Басманний районний суд Москви заочно засудив до восьми років колонії загального режиму колишнього видавця “Медузи” і засновника проєкту “Служба підтримки” Іллю Красильщика. Його визнали винним у поширенні “фейків” про російську армію з мотивів політичної ненависті. А все через один пост в Instagram про вбивство мирних жителів Бучі та інтерв’ю в YouTube. До слова, прокурор просив для Красильщика дев’ять років колонії.
“Справу проти медіаменеджера було порушено навесні 2022 року. Улітку його заочно оголосили в розшук, пристави заарештували його рублеві та валютні рахунки, а Басманний суд заочно заарештував його самого”, — із публікації видання “Медиазона”.
Красильник зараз живе в Берліні. Після появи інформації про вирок суду він прокоментував це рішення так:
“Російський “Іскандер” вдарив по Краматорську і вбив мінімум 10 мирних жителів. Що це? За якими законами каратиметься? І яким судом? У тому, що відбувається, немає логіки, тому давайте не будемо вдавати. Суди нічого не вирішують, закони нічого не значать, а мене тут взагалі немає”, — заявив колишній видавець “Медузи”.
До восьми років колонії засудили автора Telegram-каналу “Настоящее преступление” Руслана Ушакова. Його визнали винним за чотирма статтями кримінального кодексу через публікації про обстріли російською армією Маріуполя і вбивства російськими окупантами мирних жителів в Україні.
“Ми весь час бачимо збільшення кількості вироків, збільшення термінів. Кремлю стає недостатньо боротися з тими, хто відкрито виступає проти них, вони вже починають періодично боротися з тими, хто не виступає за них. Тобто вони вже вимагають активної позиції, це рух в один бік. Що довше існуватиме цей режим, то жорстокішими, масовішими будуть репресії”, — зауважив російський опозиційний політик Деонід Гозман.
На пермського фотографа Якова Овчинникова завели кримінальну справу про повторну дискредитацію армії. І знову через антивоєнний допис у соцмережі. Пізніше Овчинникова разом з іншими учасниками протесту затримали на антивійськовій акції та доправили до поліції, після чого він виїхав із Росії.
“Сьогодні сестру і племінника допитували на Куйбишева, 85, а у квартирі, де вже живе новий власник, пройшов обшук. У четвер хлопця, який купив мою квартиру, теж викликають на допит… Минуло вже півтора року від початку агонії, цілковитого божевілля і розгулу масового розлюднення. Ми не маємо права мовчати”, — наголосив фотограф.
Нещодавно журналісти медіапроєкту “ОВД-инфо” виявили інформацію, що до Басманного районного суду Москви надійшла кримінальна справа за статтею про військові “фейки” проти кінопродюсера Олександра Роднянського. Правозахисники повідомляють, що фігурантами кримінальних справ, порушених через антивоєнні протести в Росії, стали понад 600 осіб.
Читайте також: Масового прозріння в РФ не буде, поки не з’явиться реальна альтернативна сила путінському режиму, — Барановський
Як повідомлялося, щодня в російських судах розглядають щонайменше п’ять справ за політичними статтями. Публічне виправдання тероризму, поширення фейків про російську армію, держзрада, розпалювання ненависті та реабілітація нацизму — за такими статтями найчастіше відкривають кримінальні справи. У дискредитації армії звинувачують за найрізноманітніші дії, які побічно можуть бути пов’язані з Україною.