Науці не відомо як навчити комарів: епідеміологиня розвінчала російський міф про “бойових” комах із біолабораторій в Україні

Комар. Ілюстративне фото: focus.ua

Російська пропаганда повернулася до поширення інформації про лабораторії в Україні, де розробляють біологічну зброю, зокрема “бойових комарів”. Вивчати комарів — абсолютно нормальне явище для розвиненої країни, а от як зробити так, щоб комарі кусали конкретних особин і поширювали необхідні інфекції науці не відомо. Про це сьогодні, 30 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла епідеміологиня, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету Наталія Виноград.

“У Росії дуже висока наукова школа вивчення арбовірусних інфекцій, які переносяться членистоногими, тобто комарами та кліщами. Близько 500 вірусів встановлено сьогодні, які належать до цієї арбовірусної групи. І проблема арбовірусів вивчалася завжди дуже інтенсивно і максимальним чином і в нас у країні”, — зазначила вона.

Експертка впевнена, що немає наукового методу навчати комаху переносити те чи інше захворювання до конкретних особин.

“Але все одно не відомо, як сказати комару, кого кусати. І він не так довго живе. Адже потрібно створити в комара цілий комплекс заходів. Так, він може бути засобом доставлення патогенних біологічних агентів. Але ж спочатку треба внести його в організм комара. У його залозах має бути в достатній кількості цей збудник для того, щоб відбулася трансмісія (передача, — ред.). Навчити людину і тварину складно, а як комара вчити не відомо”, — пояснила вона.

Вивчення комарів та інших комах — нормальне явище для будь-якої розвиненої країни, оскільки комахи є переносниками різних інфекцій. Моніторинг цього питання — правильний шлях для захисту населення.

“Те, що в Україні вивчають комарів — це ж нормально. Комарі — це реальний вектор, який переносить збудник і нам треба знати, які у вас комарі на території, які збудники переносяться цими комарами. Це моніторинг, який робить кожна країна у себе на території з тією метою, щоб захищати своє населення. І будуть лабораторії. У будь-якій нормальній країні вони є, щоб вивчати різні процеси для захисту свого населення”, — констатувала Виноград.

Читайте також: “З’явилися повідомлення про вірусні захворювання, зокрема, гепатит A”: про наслідки підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС розповіла епідеміологиня

Прямий ефір