Нещодавній недозаколот ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина продемонстрував, що в РФ слабка вертикаль влади. З точки зору Китаю — все йде за планом і час грає на його користь, Росія продовжує послаблюватися, але Володимир Путін тримає поки що свою владу. Таку думку сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат і експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Не впала ця вертикаль, тому Китай так сказав віддалено, що це внутрішній конфлікт, бачачи те, що все йде за сценарієм китайським, що відповідає інтересам Китаю. Так, послаблюється, значить ми можемо висунути більше вимог до Росії, зажадати більшого, але ми дивимося за тим, щоб баланс критично не змінився і не завалилася взагалі ця вертикаль і не було її переформатовано в демократичну прозахідну Росію”, — сказав він.
А для Заходу, за словами експерта, зрозуміло, що Путін зазнав двох поразок — на зовнішньому контурі його фактично визнали воєнним злочинцем і суд офіційно видав документ (ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду). Друге — він продемонстрував слабкість усередині, слабкість системи і слабкість своїх силовиків.
“У персоналістських режимах, якщо силова компонента вас не підтримує, то ви ні на народ, ні на кого вже не обіпретеся. І ваші умовні бояри, еліти, які оточують Путіна, вони теж задумалися і будуть змушені змінювати слабкого керівника. Тому що в персоналістській владі не може слабка людина очолювати таку вертикаль”, — пояснив Осипенко.
Якщо Путіна мінятимуть, то Китай робить ставку на прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.
“Я вже спостерігаю, як обходжують Мішустіна. Подивіться, як його приймали в Китаї. За Мішустіним там уже зовнішнє спостереження Володимир Володимирович виставив, ходять там, з ким він розмовляє і як листується, чи надсилає листи в Китай. Китай зробив ставку на Мішустіна, але, звісно, придивляється до якихось запасних кандидатур. Китай ніколи не покладе, так би мовити, всі яйця в один кошик, він ризики диверсифікуватиме. Тому найближча кандидатура — Мішустін. Він схожий на китайських функціонерів, пройшов усі етапи, піднімався як технар, який керує, підпорядковується, не показується на телебаченні. Така сіра людина в сірому костюмі, яка пройшла всі щаблі влади і досягла самої вершини”, — каже дипломат.
Щодо розмов про те, що і міністр оборони РФ Сергій Шойгу користується підтримкою Пекіна, Осипенко вважає, що є сумніви.
“У військовому плані Шойгу — інструмент, що забезпечує збереження вертикалі. Він цікавий Китаю з цієї точки зору. Він повинен виконати завдання, щоб не впала влада і не була переформатована на прозахідну. З цього погляду Шойгу цікавий. Але він також продемонстрував слабкість, тому йому теж шукатимуть заміну”, — резюмував дипломат.
Читайте також: Такої ганьби Росія не бачила 400 років: звернення Путіна до російського народу оцінили глядачі FREEДОМ та експерти
Нагадаємо, як заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен, заколот ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина став причиною невпевненої поведінки президента Росії Володимира Путіна. Після цього глава РФ почав проявляти підвищену активність, виступаючи в ефірах телеканалів і здійснюючи поїздки країною.