Формулу миру Зеленського підтримують близько 50 країн світу — є надія, що до них долучаться ще щонайменше 50, — Мацука

Олексій Мацука. Фото: uatv.ua

Позиція Києва незмінна — Україна ніколи не піде на торг щодо своєї територіальної цілісності та суверенітету. Україна не шукає посередників у встановленні миру, а шукає прихильників, які підтримують запропоновану президентом Володимиром Зеленським формулу миру. Про це сьогодні, 29 червня, сказав шефредактор телеканалу FREEДОМ Олексій Мацука в прямому ефірі. 

Він зауважив, що Офіс президента України сьогодні налаштований і працює винятково на одну мету, яку окреслив глава держави — мир в Україні. 

“Саме для цього і була розроблена дорожня карта або формула миру України, формула миру Володимира Зеленського, про яку зараз так багато говорять всюди і на всіх рівнях її підтримують. Цей документ уже підтримали від 40 до 50 країн. Точна кількість ще уточнюється. І є надія, що загалом близько 100 країн світу підтримають формулу миру Зеленського. По суті, це єдиний на сьогодні документ, який пропонує конкретні кроки щодо припинення воєнних дій на території України. І це, по суті, єдиний план врегулювання війни, щоби подібні речі не виникали в майбутньому”, — акцентував Мацука.  

Це навіть серйозніший документ, ніж той, який, можливо, буде ухвалено на саміті НАТО у Вільнюсі, припустив шефредактор.  

Формула миру Володимира Зеленського — це бачення і пропозиція України, її союзників до завершення всього, що відбувається в плані збройної агресії проти України, акцентував Мацука. 

“Переговорний майданчик — це інший трек, зовсім інші позиції, ніж формула миру, прихильники якої підтримують позицію України, висловлюють солідарність, наприклад, стосовно тієї ж ядерної безпеки, або підтримують інші дев’ять пунктів, а їх загалом 10, запропоновані в цій формулі”, — зазначив Мацука. 

Франція, каже він, уже висловила готовність узяти на себе шефство з ядерної безпеки після завершення війни і готова запропонувати власні треки того, як можна врегулювати для України та її громадян питання ядерної безпеки. 

Гість ефіру також уточнив, що поки що невідомо, в якому місті або в якій країні відбудеться саміт формули миру Володимира Зеленського. Але багато хто, за його словами, сподівається, що це буде Україна. І тут зберуться всі ті, хто захоче долучитися до врегулювання післявоєнної відбудови Української держави, насамперед. 

Щодо можливості переговорів України з РФ, головним залишається пункт: Україна в жодному разі не піде на торг з погляду територіальної цілісності. І всі країни, які підтримують формулу миру Зеленського, поділяють цю позицію, наголосив Мацука. 

“Жодних торгів щодо територіальної цілісності України, її суверенітету і демократії. Це основа основ. У принципі дискусій щодо формулювань або заміни одного пункту формули іншим — такого немає. Андрій Єрмак на зустрічі в Копенгагені наголосив, що минулий формат Мінських угод, який було підписано 2015 року і який координувала тоді ОБСЄ, сьогодні вже в минулому. А формула миру Зеленського — зовсім інший рівень, де немає ОБСЄ, немає посередників. Тільки Організації Об’єднаних Націй було запропоновано почати на своїх полях, скажімо так, участь у формулі миру та її реалізації за пунктами. Україна не шукає посередників. Ми шукаємо тих, хто поділяє конкретно нашу позицію, викладену у формулі миру Зеленського”, — резюмував Мацука.

Читайте також: Саміт у Копенгагені та робота українських дипломатів на полях ЄС — розбір Мацуки

Нагадаємо, раніше в Копенгагені за участю глави Офісу президента України Андрія Єрмака відбулася зустріч радників лідерів понад 10 країн на тему проведення саміту формули миру.

Прямий ефір