У російської окупаційної армії ще залишається потенціал для нарощування угруповання військ. Про це сьогодні, 27 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.
“Що стосується потенціалу противника, так, безумовно, такий потенціал у ворога є, і вони можуть собі дозволити накопичувати, поступово нарощувати своє угруповання військ для того, щоб наносити контрудари та контратакувати наші позиції. У цьому немає жодних сумнівів”, — сказав Грабський.
На його думку, якщо розглядати основні напрямки, де ведуться бойові дії, то більший потенціал противник має на Східному напрямку — це Луганська та Донецька області. Там унаслідок більш зручного розташування, близькості до російської території, логістики та інших чинників російські окупанти мають більше можливостей накопичити ударні сили і проводити наступ.
“До речі, цей напрямок теж є для нього пріоритетним, тому що завдання від 17 квітня 2022 року щодо захоплення всієї території Луганської та Донецької області вони досі не виконали й намагаються виконати зараз. Таким чином, ми не можемо виключати спроб противника проводити контрнаступальні операції або продовжувати наступальні операції. Вони це робили на Східному напрямку”, — сказав експерт.
Щодо Південного напрямку — це Херсонська, Запорізька та південь Донецької області, то, на думку Грабського, найближчим часом армія РФ навряд чи зможе там проводити подібні операції, бо вона перебуває в глухій обороні, під постійним тиском атакуючих сил Збройних сил України.
Експерт зазначив, що на півдні російські окупанти перебувають у постійній напрузі, очікуючи нових ударів Сил оборони України на різних ділянках.
“Загалом, це вписується в нашу тактику, саме розтягування резервів противника. І він уже виконує наші завдання, вводячи в бій свої резерви, які необхідні були б йому для атаки на інших напрямках. Тому з військової точки зору будь-який напрямок, якщо він стане вигідним, може бути використаний”, — сказав Грабський.
За його словами, у Сил оборони України існують певні труднощі з передислокацією підрозділів, з форсуванням Дніпра, але відмовлятися від такого варіанту не слід.
“Йдеться про лівий берег Дніпра саме в районі Антонівського мосту, і воно може мати досить серйозні наслідки для противника, а саме в разі його нездатності втримати ці позиції ми можемо припускати надалі, але не зараз, тому що оборона противника ще досить сильна, можливе просування і створення загрози саме для безпосередньо Криму”, — вважає Грабський.
Читайте також: Росіяни зазнають великих втрат, дії української армії формують поле майбутньої битви, — військовий експерт
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 488-ї доби повномасштабної війни повідомив, що Сили оборони України просуваються вперед на всіх напрямках.