Щодня в російських судах розглядають щонайменше п’ять справ за політичними статтями. Публічне виправдання тероризму, поширення фейків про російську армію, держзрада, розпалювання ненависті та реабілітація нацизму — за такими статтями найчастіше відкривають кримінальні справи. У дискредитації армії звинувачують за найрізноманітніші дії, які побічно можуть бути пов’язані з Україною, повідомляє FREEДОМ.
Щодня в Росії з’являється інформація про нові випадки переслідувань всередині країни. Тортури у відділеннях поліції, майже щодня — нові фігуранти кримінальних антивоєнних справ, узаконені репресії. Уночі 24 червня у Волгограді силовики затримали політолога і публіциста Михайла Серенка. За словами його дружини, під час затримання силовики не дозволили зв’язатися з адвокатом і поводилися грубо. Чоловіка відвезли на допит у відділення, де розпитували про знайомих із ПВК.
“Вони просто вломилися у двері, без дзвінка. Забрали всю техніку, за винятком наших особистих мобільних телефонів і двох старих планшетів. Слідчий зачитав про те, що прийшов нібито у зв’язку з кримінальною справою про заколот ПВК “Вагнер”. Вони вважають, що Михайло йому посприяв. Це повна маячня!” — заявила в інтерв’ю виданню “Блокнот. Волгоград” дружина затриманого.
Через кілька годин політолога відпустили, але техніку не повернули.
У московські суди надійшли відразу кілька справ за статтею про відсутність маркування “іноагента”. Вони стосуються політикині Любові Соболь, YouTube-блогера Дмитра Іванова, співачки Єлизавети Гирдимової та опозиційного блогера Майкла Накі. Усі вони перебувають у реєстрі ЗМІ-іноагентів. З травня 2023 року Мін’юст активно складає протоколи за статтею про відсутність “іноагентського” маркування.
“Два правопорушення за статтею, які набули чинності, можуть стати приводом для кримінального переслідування: силовики можуть завести справу про злісне ухилення від виконання обов’язків “іноагента”. Максимальне покарання — п’ять років позбавлення волі”, — ідеться в публікації видання “ОВД-Инфо”.
“Єдинороска” Катерина Стенякіна написала донос на співачку Діану Арбеніну з вимогою скасувати її концерти в Росії. За її словами, артистка 2014 року виступила проти анексії Криму, а 2018-го в інтерв’ю українським ЗМІ назвала дії російської влади несправедливими Також депутатка Держдуми обурилася, що Арбеніна виступила проти війни з Україною і не приховує цього.
“Я попросила концерт у КСК “Експрес” у місті Ростов-на-Дону, призначений на 27 червня 2023 року, скасувати, оскільки сепаратистськи налаштована Діана Арбеніна публічно не визнає нових територій Російської Федерації, приєднаних у результаті референдуму”, — написала Катерина Стенякіна в Telegram.
Але попри донос, концерт відбудеться за планом, заявила сама співачка.
“Ростов! 27-го у нас усе в силі! Ми приїдемо, і я буду співати. Дуже хочу вас підтримати, і я це зроблю. До зустрічі!” — звернулася до жителів Ростова-на-Дону співачка Діана Арбеніна.
У Криму поліцейські затримали трьох кримських татар, які їхали в автоколоні з кримськотатарськими прапорами. Одного відпустили після бесіди, двох інших активістів залишили у відділенні. За даними видання “ОВД-Инфо”, тільки 26 червня в російських судах розглянуть шість кримінальних справ. А на найближчі сім днів у політичних кримінальних справах уже призначено засідання 90 судів.
Читайте також: “Ситуація зараз гірша, ніж була в Радянському Союзі”: росіянам, які протестують проти війни, загрожують тюремні терміни