У Харківській області відновлено зруйновані обстрілами російською армією ділянки залізничного полотна. Уже відремонтовано майже 300 км колій, на яких було зафіксовано понад 100 пошкоджень від початку вторгнення Росії в Україну. Щойно ЗСУ звільнили регіон від російських окупантів, ремонтні бригади в найкоротші строки налагодили залізничне сполучення з населеними пунктами, щоб люди могли якнайшвидше повернутися до своїх домівок. Зараз триває капітальна заміна понівечених вибухами рейок на ключових напрямках деокупованих територій, повідомляє FREEДОМ.
“Це сталь, цю марку сталі виробляли на заводі “Азовсталь”. У нас є плавка, “Азов” ось вказано, де виготовлялася рейка. Поверхня рейок — термозміцнена, але для снаряда або бомби, яка розривається, це все одно пройти, як ніж в масло — прорізає його дуже швидко, навіть проплавляє його”, – показує пошкоджені обстрілами рейки на одній зі станцій у Харківській області залізничник Віталій.
Минулого літа росіяни завдали сюди авіаудару.
“Пошкодження сталися внаслідок авіаприльоту, розрив був біля колії — за два метри від неї, внаслідок чого було пошкоджено рейки та шпали. Шпали одразу замінили, рейки замінені теж”, — розповідає заступник начальника Ізюмського напрямку “Укрзалізниці” Віталій Ключеров.
Аби завершити ремонт пошкоджених колій, тимчасові рейки міняють на капітальні. Відрізок завдовжки 37 м спочатку вручну перетягують з одного місця насипу на інше. Далі рейку розрізають, вставляють замість пошкодженої частини нову, а потім зварюють. Для зварювання використовують спецтехніку, керовану за допомогою комп’ютера.
“Ми коли варимо, паралельно комп’ютер робить діагностику, всі параметри зварювання фіксуються: поплавця, осадка. Потім дивимося, якщо воно збігається за технологією — значить добре”, — пояснює процес роботи шліфувальник зварювальної машини КРС.
Шахін Азімов 29 років працює на цій ділянці дороги. У рідній Балаклії чоловік пережив окупацію, його будинок повністю зруйнований снарядом, що впав у двір. Коли ЗСУ звільнили Харківську область і його рідний край, він повернувся на роботу і разом із вибухотехніками та військовими пройшов пішки увесь шлях, щоб фіксувати пошкодження і потім їх усувати.
“Намагаємося щось робити, забезпечити безпеку руху поїздів. Поки поїзди ходять — значить країна ще живе”, — зазначив дорожній майстер Шахін Азімов.
З моменту деокупації територій у Харківській області на Ізюмському та Куп’янському напрямках було відновлено 135 розривів залізничних колій. Зруйнованою раніше дорогою зараз ходять швидкісні поїзди та електрички, люди повертаються додому. Для залізничників – це найкращий показник їхньої роботи.
“Найдорожче було побачити в їхніх очах посмішку, щирість, що ось Україна приходить, ми повертаємо свої території. У військових свій фронт, вони попереду йдуть, але ми за ними все це підтримуємо і робимо їм логістику, щоб вони доставляли своє обладнання, матеріали, засоби для якнайшвидшого визволення нашої країни, і щоб люди поверталися додому. Це найголовніше!” — наголосив заступник начальника Ізюмського напрямку “Укрзалізниці” Віталій Ключеров.
Наразі дорожники з Харкова накопичують матеріали, збирають техніку та уважно стежать за розвитком подій на Донбасі, щоб якнайшвидше після визволення територій узятися до відновлення шляхів у сусідній Донецькій області.
Читайте також: Є жертви і поранені, зруйновані будинки: наслідки ракетної атаки РФ по Києву, Дніпру і Харкову
Нагадаємо, у Харківській області працюють лікарі-волонтери з Литви.