Україна на шляху до ЄС — європосадовці оцінили прогрес виконання вимог (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна декларує свій курс на вступ до Європейського Союзу і влада робить кроки в цьому напрямку. Країна вже успішно виконала 2 критерії на шляху до членства і демонструє прогрес у виконанні решти. Про те, як ці кроки оцінюють європейці, дізнавався спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сизов.

За підсумками неформальної зустрічі Європейської ради міністрів у справах Європи в Стокгольмі європосадовці вважають, що Україна досягла прогресу на шляху виконання вимог для початку перемовин про членство в ЄС.

24 червня торік Україна здобула статус кандидата в члени ЄС і разом із ним список із семи критеріїв, яким вона має відповідати, щоб почати перемовини про безпосереднє членство в Євросоюзі. Критерії стосуються реформ у різних сферах. Напередодні цієї зустрічі представник України в ЄС Всеволод Ченцов прогнозував позитивну динаміку для України:

“Тому це важливий, але проміжний етап у процесі виконання Україною 7 кроків для початку перемовин про членство. Але настрій у нас позитивний, активно працюють усі інституції, парламент, уряд, українська дипломатія. Важливий захід. І, думаю, що ми рухаємося в хорошому темпі і в правильному напрямку”.

Прогноз українського дипломата виправдався. Європосадовці дійшли висновку, що Україна вже успішно виконала 2 критерії і демонструє прогрес у виконанні решти.

“У випадку України є 7 кроків або пріоритетів, заснованих на пропозиції комісії. Ми вважаємо, що за цими 7 пріоритетами Україна вже виконала 2 кроки. Насамперед, вона успішно впоралася з реформою двох ключових юридичних органів. Йдеться про вищу раду правосуддя та вищу суддівську кваліфікаційну комісію. Другий приклад, за яким ми бачимо, що пріоритетів дотримано, — сфера медіа. Це шостий крок, за яким ухвалено ключове законодавство”, — повідомив єврокомісар з питань добросусідства та розширення ЄС Олівер Вархейї.

В Україні очікують, що восени влада країни вже зможе приступити безпосередньо до перемовин щодо членства в ЄС. Однак для цього необхідно завершити дії за іншими 5 критеріями.

Читайте також: Річниця надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС — оцінка голови профільного комітету ВРУ

Нагадаємо, як заявила народна депутатка України, голова комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, попри повномасштабне вторгнення Росії, Україна активно бореться за своє майбутнє у складі Європейського Союзу. А Брюссель зробив більше, ніж міг припускати, щодо допомоги Україні.

Прямий ефір