Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська сьогодні, 22 червня, відвідали книжковий ярмарок XI Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”, що триватиме до 25 червня у Києві. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.
Як розповіли президентському подружжю генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький Арсенал” Олеся Островська-Люта й директор Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал” Юлія Козловець, фокус-тема цьогорічного заходу: “Коли все має значення”. Її кураторкою стала українська журналістка, документалістка, яка спеціалізується на висвітленні конфліктів, Наталя Гуменюк.
Як зазначила Олеся Островська-Люта, цьогоріч Книжковий Арсенал менший, ніж у попередні роки, але його проведення — це свідчення стійкості України та її суспільства, яке працює навіть попри війну. За її словами, коли в березні безпекова ситуація в країні дозволила проведення фестивалю, його вдалося організувати в дуже стислі строки — за кілька місяців, хоча зазвичай процес підготовки триває близько пів року.
Юлія Козловець зі свого боку наголосила, що проведення книжкового фестивалю в час, коли країна активно чинить опір сильному загарбнику, викликало великий інтерес у представників світових медіа: надійшло багато запитів від журналістів міжнародних видань, які зацікавлені більше дізнатися про Україну.
Генеральний директор “Мистецького Арсеналу” також подякувала президентові за підписання закону щодо встановлення обмежень на ввезення й розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Білорусі й тимчасово окупованої території України, який є надзвичайно важливим для культурної сфери нашої держави.
Володимир Зеленський відзначив важливість проведення в Україні такого знакового фестивалю книги в час, коли український народ бореться за право на існування та за збереження національної ідентичності.
“Назва найбільшої книжкової події країни — Книжковий Арсенал — зараз звучить особливо влучно. Бо книжки справді стали нашим арсеналом, нашою культурною зброєю. Ось чому відвідую його з особливими відчуттями. Зараз кожен наш текст, роман, оповідання, вірш — це наш опір знищенню. Доказ, що ми, українці, є й будемо на своїй землі. Будемо, тому що рятуємо, захищаємо та цінуємо одне одного. Тому що небайдужі й людяні”, — додала Олена Зеленська.
Володимир та Олена Зеленські обрали таку літературу:
- Максим Яковлєв “Теорії змов. Як (не) стати конспірологом” (“Віхола”).
- Олександр Михед. “Позивний для Йова. Хроніки вторгнення” (“Видавництво Старого Лева”).
- Анастасія Левкова. “За Перекопом є земля” (“Лабораторія”).
- Браян Герберт та Кевін Дж. Андерсон. “Дюна. Дім Атрідів. Книга 1” (“РМ”).
- Сергій Пєтков “Княгиня Ольга. Династійні таємниці правителів Русі” (Видавничий дім “АртЕк”).
- Сергій Пєтков “Княгиня Ольга. Наріжний камінь церкви і держави” (Видавничий дім “АртЕк”).
- Володимир Вакуленко. “Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші” (Vivat).
- Ольга Маслова, Ніка Бєльська “Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням” (“Віхола”).
- Тімоті Снайдер “Про Тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття. Графічна версія” (“Човен”).
- Артем Чех “Хто ти такий?” (Meridian Czernowitz).
- Ян Морис “Чому захід панує — натепер” (“Кліо”).
- “Telegraf#2. Креатив у війні” (Telegraf.Design).
Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” — великий український книжковий ярмарок і водночас книжковий фестиваль, заснований 2011 року Національним культурно-мистецьким і музейним комплексом “Мистецький Арсенал”, на території якого й відбувається захід.
Читайте також: Зеленський підписав закон про заборону ввезення видавничої продукції з Росії та Білорусі