У жителів окупованих територій України є невелика можливість отримувати інформацію з українських ресурсів. Про це сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
Він зазначив, що за часів проведення АТО та ООС російські пропагандистські канали мовили в окупованих населених пунктах Донецької та Луганської областей, а також поблизу тодішньої лінії розмежування.
“У принципі, ми можемо говорити про те, що така проблематика частково існує і в нас на півдні Одеської області, тому що з Придністров’я приходить радіосигнал, і там зрозуміло, які просуваються наративи. І треба з цим треба було щось робити вчора і позавчора. Не завжди технічно виходить, але державі необхідно звернути на це увагу. Ба більше, ми говоримо про те, що сьогодні в деяких населених пунктах Лівобережжя — це Херсонська область, частина Запорізької області, є маленька можливість в українців отримувати інформацію безпосередньо від наших інформаційних агентств, наших медіа. І люди хоча б так трошки орієнтуються в тому, що відбувається”, — сказав Братчук.
Він наголосив, що українські новини, які пробиваються через створену росіянами інформаційну блокаду, підбадьорюють людей в окупації та дають відчуття, що Україна їх не кине. Про це постійно нагадує і чинний рух опору “Жовта стрічка”.
Водночас, за інформацією Братчука, російські окупанти спрямували свою діяльність на роботу з дітьми та молоддю, які живуть на захоплених територіях.
“На тимчасово окупованих територіях сьогодні створюються табори з відповідними назвами, з відповідною ідеологічною начинкою. Береться до уваги все: і форму дітям, відповідно, дають, піонерські краватки, пов’язки тощо. Тому що з дітьми, вони розуміють, треба працювати й дітям насаджувати ті наративи окупаційної влади, яку вони хочуть просувати маси. Але намагаємося, якщо ми говоримо про рух опору, протидіяти цьому”, — сказав Братчук.
За його словами, боротися з інформаційною блокадою на окупованих територіях дуже допомагають соціальні мережі. При цьому місцевим жителям потрібно проявляти максимальну обережність, бо росіяни сьогодні посилюють фільтраційні заходи.
Окремо Братчук зазначив, що російські пропагандисти активно створюють “віртуальний світ” у зруйнованому окупаційною армією РФ Маріуполі. Вони показують “картинки” про нібито відновлення міста. Їхній влив спрямований на росіян, оскільки городяни на власні очі бачать, що насправді відбувається.
“Тобто сьогодні створено цей віртуальний світ, його намагаються розширювати. Але він дає пробоїни й це добре. Але роботи у нас непочатий край”, — сказав спікер.
Читайте також: По мірі звільнення Україною своєї території пропагандисти у РФ “забуватимуть” про втрачені міста — думка