Конфлікту між засновником приватної військової компанії “Вагнер” Євгеном Пригожиним та Міністерством оборони РФ під керівництвом Сергія Шойгу не існує. Справжній конфлікт розгортається між кількома фінансово-політичними кланами. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
“Конфлікт йде між кількома фінансово-політичними кланами в самій Росії, а мовчання Путіна, це спроба стукнути їх лобами. Попри те, наскільки він зумів монополізувати владу в державі, ситуація хитка. І в Путіна є велике побоювання, що якась із цих протидіючих сил, якщо відчує повний ігнор із його боку або почує, що він займає конкретний бік, можуть або сприяти його знищенню, або почати перемовини, умовно кажучи, з його ворогами за межами Росії”, — сказав він.
На думку Тимочка, є кілька причин, чому російський президент публічно не реагує на такі розбірки:
- очікує, що конфлікт закриється сам собою;
- проводить переговори з цими кланами, і намагається врегулювати ситуацію “нишком”;
- не визначився, на кого в кінцевому підсумку “зробити ставку”.
“Принцип батога і пряника, який йому дуже допомагав до моменту широкомасштабного вторгнення в Україну, зараз не дає результатів. З кожним днем його союзники йдуть за кордон. Щодня він бачить, що найбільш боєздатні військові частини, якими він впливав на геополітику за межами Росії, той самий Карабах, та сама Осетія, Арктика, Сирія та африканські країни, він змушений переводити в Україну”, — наголосив він.
Гість ефіру додав, що глава Кремля втратив контроль над ситуацією всередині країни.
“Конфлікти, які велися між Пригожиним і Шойгу, це просто вершина айсберга цих внутрішніх коливань і внутрішніх побоювань. Бо, повторюся, якби стояло питання тільки між силовиками ЗС РФ і Пригожиним, це питання вже давним-давно було б вирішено. Але ситуація така, що це просто поверхня, те, що ми бачимо”, — підсумував Іван Тимочко.
Читайте також: Не говорять вголос, але вже розуміють: поразка Путіна неминуча — розбір FREEДОМ (ВІДЕО)
Нагадаємо, усі 20 років правління Путіна в Росії діє табу на критику на його адресу. Ті, хто не підкорявся цьому негласному, але загальновідомому правилу врешті-решт опинялися у в’язниці, змушені були виїхати з країни або були вбиті, як, наприклад, опозиційний політик Борис Нємцов.
Проте в останні місяці в російському медіапросторі неприємні висловлювання на адресу Путіна лунають усе частіше. Їх озвучують представники ультрапатріотичних груп.